Trápí Vás bolesti kloubů a otoků? Zkuste tyto zázračné kaštany, pomohou každému

                   

Kaštany jsou v teplých podzimních dnech velmi žádanou komoditou. Především, pokud máte ve svém okolí menší děti, máte opravdu jen velmi malou šanci si nějaké nasbírat. Kaštany přitom mají doslova zázračné schopnosti, takže se vám rozhodně vyplatí si přivstat a vyrazit na jejich sběr. Hnědé valounky jsou plodem stromu jírovec maďal a už naše babičky věděly, jaké mají účinky na zdraví. Jsou výborným lékem pro revmatiky a jedince, jimž otékají klouby. Kromě toho umí zmírnit bolest. Vyberte si pro vás pohodlný způsob jejich užití a využijte tuto pomoc zdarma pro své zdraví.

iKaštany mohou posloužit i lépe než jen jako dekorace.

Kaštany pro vaše zdraví

  • Koupel s kaštany

Do teplé koupele si přidejte hrst čerstvých kaštanů a nechte je chvíli louhovat. Poté se do lázně naložte. Kaštany pomohou s bolavými koleny, záněty a utlumí vaše bolestí. Jejich účinek by měl sahat rovněž na vaše bolavá záda.

  • Teplé kaštany v pytlíku

Do malého látkového pytlíku si nasbírejte kaštany v takovém množství, aby vám šel zavřít. Poté ho ohřejte nad pánví, v troubě nebo mikrovlnce. Kaštany do sebe vtáhnou teplo a po nějakou dobu ho jsou schopny potom postupně příjemně uvolňovat. Pytlík s teplými kaštany si položte na bolavé místo a ony z vás bolest vytáhnou a uloží ji do sebe. Stejně kaštany už byste potom na stejný proces neměli znovu používat.

  • Tinktura z kaštanů

Budete potřebovat: cca 15 čerstvých kaštanů, 500 ml lihu

Kaštany nastrouhejte nahrubo na struhadle a přendejte je do uzavíratelné skleněné nádoby. Poté je zalijte lihem a dobře uzavřete. Za občasného prohrkání nechte přibližně 3 týdny louhovat. Sklenice by neměla být na přímém slunečním světle. Výsledný produkt potom sceďte přes plátýnko. Tinktura je vhodná na bolavá místa, při zánětech kloubů, šlach, artritidě a hemoroidech.

  • Čaj z květů

Když jírovec maďal kvete, natrhejte si jeho květy a usušte je při teplotě 35°C. Z usušených květů poté může připravit čaj, který pomůže proti menstruačním bolestem.

  • Kaštany pod polštář

Jelikož kaštany mají léčivou moc samy o sobě, stačí je mít při sobě. Jsou schopné vám předávat svou vlastní energii a sílu, která se může projevovat jako teplo. Dejte si tedy nějaké do kapsy a držte je v dlani nebo si je dejte pod polštář tak, aby vás netlačily.

iKaštanů si nasbírejte dostatek.
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články