Toto se stane u jednoho porodu z 80 000! Podívejte se na úžasné fotografie

Narození miminka je vždycky jedinečný zážitek, který ale někdy může být ještě vyšperkován naprosto unikátní situací - a to když se miminko narodí v neporušeném plodovém obalu. To se stává jenom při jednom porodu z desítek tisíc!

Dítě v matčině břiše chrání plodové obaly, které jsou potom během porodu přirozeně protrženy. Z nich se vylije plodová voda, ve které dítě předchozích devět měsíců rostlo. Nejběžněji se části placenty zachytí na hlavičce nebo tělíčku miminka, odkud je zkušený porodník musí velmi opatrně odstranit, aby nedošlo k strhnutí jemné miminkovské kůže. Jenomže při jednom z 80 000 porodů dojde k naprosto ojedinělému jevu, který doslova bere dech. Miminko se v takovém případě narodí v neporušeném plodovém obalu, který je poté až dodatečně roztržen, aby se mohlo poprvé nadechnout. A právě to se povedlo zachytit fotografovi Robinu Bakerovi.

 

Miminko v plodovém obalu

Robin Baker je profesionální fotograf, který se věnuje především focení porodů. A to jak těch v nemocnici, tak těch přirozených, které maminky vykonávají doma. Na jeden z nich se chystal pár, který to měl ze svého bydliště velmi daleko do porodnice, kam by rozhodně nestihl dojet včas. Proto se partneři rozhodli připravit na domácí porod a své potomky na svět přivést sami. Čekali totiž dvojčátka. Tatínek nastávající mamince ve všem asistoval a při jejich porodu do vody došlo právě k onomu jedinečnému úkazu a jejich druhé miminko se narodilo v neporušeném plodovém obalu. Tento unikátní úkaz stihl Robin Baker zachytit na svůj fotoaparát. Miminko se ve svém původním přirozeném prostředí chvíli vznášelo, než maminka porušila obal svými nehty. Teprve poté se dostalo na vzduch a poprvé se nadechlo. A vy se nyní na tento okamžik můžete podívat na následujících fotografiích.