Švestková snídaně, která nastartuje váš metabolismus

Mnoho lidí snídani vynechává a dělá tak obrovskou chybu. Naše tělo musí vydržet celý den a to bez energie zkrátka nejde. Pomozte svému tělu a dodejte mu hned po ránu to správné palivo, se kterým bude spolehlivě fungovat.

Švestky jsou po ránu skvělé.

Po dlouhém nočním spánku se musí naše tělo hned po ránu probudit. To znamená, že potřebuje nastartovat metabolismus, aby naše zažívání fungovalo tak, jak má. My potom budeme mít dost energie na všechno, co je potřeba stihnout, a tělo nám bude pracovat jako hodinky. Když takhle všechno klape je také možné shodit nějaké to kilo, protože tělo se zbavuje všech škodlivin, které do sebe uložilo. S tím vším vám může pomoci dobře vybraná snídaně plná vitamínů, živin a minerálů.

 

Snídaně, která nastartuje váš den

Pomalý metabolismus může být zdrojem mnoha zdravotních komplikací. Když nesprávně funguje, jste mnohem více unavení, máte suchou kůži a lámavé vlasy, neustále vás honí chuť na něco sladkého, co je zdrojem rychlých cukrů, je vám často zima, nehubnete, ale naopak spíš přibíráte. To všechno mohou být důsledky nedobře pracujícího metabolismu a ucpávání vašich střev. Vyčištěním dojde k uvolnění a následnému lepšímu vstřebávání živin a spalování kalorií. Také tak můžete za měsíc zhubnout až 5 kilogramů! Budete se lépe cítit, v žilách vám bude kolovat nová energie. A s tímhle receptem na perfektní snídani to bude ještě snadnější.

Potřeby:

 • ½ zralejšího banánu
 • 1x čajová lžička lněných semínek
 • 250 ml bílého jogurtu nebo kefíru
 • 2x polévková lžíce ovesných vloček
 • 1x čajová lžička kakaa s vysokým obsahem
 • 5 až 7 sušených švestek

Postup:

Příprava této kaše je nutná večer předem.

 1. Do misky si připravte sušené švestky a zalijte je vlažnou vodou. Nechte je cca 15 minut namáčet.
 2. Ve druhé misce smíchejte lněná semínka, ovesné vločky, kakao a vše potom zalijte kefírem nebo bílým jogurtem. Dobře promíchejte.
 3. Nabobtnalé švestky dejte do mixéru a udělejte z nich kaši.
 4. Švestkové pyré zamíchejte do druhé misky k ostatním surovinám.
 5. Banán rozmačkejte vidličkou a zamíchejte rovněž do misky ke všemu ostatnímu.
 6. Výslednou kaši můžete jenom zamíchat nebo ještě rozmixovat v mixéru dohladka.
 7. Uložte přikryté do lednice a druhý den ráno konzumujte teplé nebo studené.
Snídaně vám dodá energii pro celodenní fungování.