Poradíme devěr rad jak zhubnout bez diet a cvičení, budete překvapeni jak jednoduché to je

                   

Jestli se Vám už podařilo zhubnout, začali jste cvičit, upravili si jídelníček a samu sebe už vidíte s dokonalým tělem, tak to je touha každé ženy. Zde jsem si pro Vás připravila několik rad, které by zcela jistě mohly pomoci. Začít můžete třeba jen jednou či dvěma změnami samy uvidíte, že to půjde.

Obývací pokoj – zóna bez jídla

Asi je jasné, že když sedíte před televizí, tak jídlo jde do sebe dostávat velmi snadno. Prostě se koukáte a u toho něco pojídáte. Zkuste se vrátit do kuchyně, sednout si ke stole, pokud možno bez televize. Svoje jídlo si tak můžete vychutnat v klidu, bez jakéhokoliv rozptylování a uvidíte, že tělo si samo řekne, že už má dost. To moc dobře znám – jedení v obýváku. Není to dobré, pokud si chce někdo udržet stabilní váhu.

Žádné vážení a měření

Někdy se stane, že je to demotivující. Tři týdny se snažíte, do toho cvičíte, jíte zdravou stravu a pak přijde okamžik, kdy se postavíte na váhu a tam uvidíte, že máte dole sotva půl kila. Ani s měřením to nijak nepřehánějte.

Dejme tomu, že se zvážíte a změříte na začátku a pak až na úplném konci procesu. Samy uvidíte, že to bude příjemné překvapení a navíc to dodá o moc víc pozitivní energie.

Neignorujte vaše chutě, snažte se jen, abyste je zdravě uspokojili

Když budete hladovět, tak Vaše tělo řekne, že jde o krizový stav. Všechno, co následně sníte, si uloží tzv. na horší časy. Dejte si čas na vzdělání. Zkuste si najít Vaše jídla, která tak milujete, ale ve zdravější formě, tím pádem se jich nemusíte vzdát. Jezte dále pravidelně, ale menší porce, čili si tak ochočíte jak svoje chutě, tak i sebe samotné.

Nenechte si donášet jídlo, vařte si sami

Jen málokdo by se nepodepsal pod tvrzení, že domácí strava je to nejlepší, co může být. Jestli nejste žádní velcí kuchaři, nevadí. Na internetu je obrovské množství receptů, takže žádné výmluvy a směle jen do toho.

Ovšem je zcela jasné, že existuje možnost, že nestíháte uvařit a jíst potřebujete jako každý z nás. Tím pádem zkuste kombinaci donášky jídla s předchozím krokem, čili zdravější formu jídla.

Po schodech jak jinak než pěšky

Když bydlíte v prvním patře tak, jako já, tak to bude trochu náročnější. Ovšem tak určitě nemá každý. Zkuste prostě a jednoduše chodit po schodech pěšky. Žádné výjimky, ani když bydlíte například v osmém patře. Obchodní centrum, Vy a eskalátor – ne, jen po schodech.

Zkuste svoje myšlení přetavit v pozitivní formu. Potěšte se i tím, že Vaše kancelář je až v 12. patře. Je to prostě výzva, kterou, pokud se Vám podaří splnit, Vás posune napřed.

Nemusíte chodit do posilovny, dělejte sport, který Vás baví a naplňuje

Ne každý z nás je typ do posilovny. Hodně lidí má rádo kontaktní sporty, jdou na fotbal či basketbal. Posilovnu můžete vyměnit za plovárnu nebo se dejte s někým do páru a jděte na badminton. Možností je nepřeberně, stačí se jen podívat okolo sebe. Zcela jistě se najdou místa ve Vašem bezprostředním okolí, kde se dá vyběhnout nebo jít na turistický výlet.

Čas, který strávíte v přírodě – to je náboj na mnoho dalších dní. Jestli jste však člověk, který nemusí moc sport, tak aspoň dvakrát za týden jděte pěšky, i tím něco uděláte pro své zdraví.

Pijte černou kávu

Tohle není úplně jednoznačné. Jestli máte černou kávu v oblibě, pak je to v pořádku a bod máte splněný. Jestliže však do kávy potřebujete mléko, už kvůli zjemnění chuti, tak můžete zkusit ještě něco jiného. Zkuste si místo klasického mléka dát mandlové nebo sójové. V obchodech jich je dost, dá se rozhodně z čeho vybírat. Mě osobně chutná káva více se sójovým mlékem než s klasickým. Třeba to tak bude i u Vás.

Omezte slazené a alkoholické nápoje

Asi by někdo nevěřil, jak moc to může pomoct. Určitě znáte ten pocit žízně a máte v tu chvíli chuť napít se studené vody. Od té doby, co nepiju slazené nápoje a alkohol, tak mám tento pocit každý den. Bez problému denně vypiju 3 litry vody, případně si dám i nějakou tu minerálku.

Slazené nápoje a dokonce i alkohol přidávají zbytečné kila. Když už někdo nevydrží bez alkoholu, tak si zkuste dát jen sklenici vína, ale můžete mi věřit, že se dá vydržet i bez toho.

Ukončete diety

Pokaždé je trend v něčem jiném. Paleo dieta, 90denní, bílkovinná, zeleninová a další a další donekonečna. Z každé strany je tolik informací, a když už někdo propadne zoufalství, tak sáhne po čemkoliv, co se týká diety. Někomu to může pomoct, o tom žádná, ale obvykle to dopadne tak, že člověk zhubne, ale když s dietou skončí, tak do pár měsíců jsou kila zpátky. Je mnohem lepší naslouchat svému tělu. Když chce zeleninu, dejte mu ji. Na druhé straně, když si třeba bude říkat, že chce v neděli smažené řízky, tak si dejte raději rizoto.

Změnu musí pocítit jako první každá sám v sobě. Zamyslete se a jestli chcete něco změnit, tak můžete začít. Nemusíte čekat až někdo z okolí, třeba sousedka, začne běhat, protože o tom mluvila na Silvestra. Jestli opravdu chcete, tak se do toho pusťte a třeba Vám pomůžou i tyhle jednoduché rady, minimálně do začátku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články