Očistná kúra pro vaše střeva, játra a žlučník, kterou si připravíte doma

Potraviny v obchodech jsou čím dál častěji různě upravované, konzervované či postříkané chemikáliemi a dalšími látkami. Tyto všechny škodliviny se nám potom dostávají do těla a způsobují nepříjemnosti s trávením. Dostaňte je ze svého těla a ciťte se zase dobře!

Toxiny mohou trávení poškozovat.

Při konzumaci potravin projde strava žaludkem a poté se přesouvá do střeva, kde trávení pokračuje za pomoci různých enzymů. Živiny a užitečné látky jsou absorbovány do krevního oběhu a zbytek, jako jsou i toxiny a tuk, se přesouvají na další zpracování do jater. V případě, že je ale tento proces nějakým způsobem narušen, potom se může stát, že toxiny se dostanou do těla s ostatními látkami. Aby k tomu nedocházelo je zapotřebí hlídat funkčnost lymfatické tkáně a poté samozřejmě jater, aby byla schopná toxiny filtrovat.

 

Jak rozlišujeme toxiny v našem těle

Toxické látky v našem těle jsou dvojího charakteru:

 • Rozpustné ve vodě

Tyto škodliviny, které do sebe přijímáme s potravinami, ze svého těla dostaneme poměrně snadno. S nimi si totiž umí poradit naše játra, která je přefiltrují a špatné látky odvedou pryč.

 • Rozpustné v tucích

Některé chemikálie, konzervační látky, těžké kovy, plasty, pesticidy a další jsou ale rozpustné v tucích. Těchto škodlivých látek se potom zbavuje mnohem hůře. Abychom byli schopni je ze svého organismu odstranit, potřebujeme je nejdříve přeměnit metabolickým procesem na látky rozpustné ve vodě, které už potom z těla snadno odfiltrují játra.

Potraviny z obchodů jsou plné toxinů.

Recept na očistnou kúru

Když vaše játra budou správně fungovat a nebudou zahlcena toxiny, potom zvládnou tuky přeměňovat a odfiltrovat to špatné pryč. Pomozte jim očištěním svého těla s touto kúrou. Před ní zkuste přibližně 4 až 5 dní konzumovat co nejvíce jablek nebo přírodního jablečného džusu. Vyzkoušet můžete také přípravky obsahující kyselinu jablečnou. Dva dny předtím, než se vaše kúra započne, pijte 2 dcl jablečného džusu každé 2 až 3 hodiny, aby byla zaručena očista.

Potřeby:

 • 6 dcl vody
 • jablečný džus v bio kvalitě či kyselinu jablečnou
 • ½ sklenice nejkvalitnějšího olivového oleje
 • 1x velký grapefruit nebo 3x citrón
 • 4x polévková lžíce epsomské soli v potravinářské kvalitě

Postup v podobě 7 kroků:

 1. Ve 14:00 si do 3 hrníčků čisté vody bez bublinek zamíchejte 4 polévkové lžíce epsomské soli. Namíchaný nápoj uložte do lednice a od tohoto okamžiku nic nejezte ani nepijte.
 2. V 18:00 si do sklenice nalijte přibližně 1,5 dcl vody s rozpuštěnou solí. Pokud je pro vás chuť drinku nepříjemná, dochuťte si ho troškou práškového vitamínu C či šťávou z citrónu.
 3. Ve 20:00 vypijte další 1,5 dcl roztoku soli a vody, který jste si uchystali. Nyní máte přibližně 2 hodiny čas, abyste vykonali své povinnosti, protože po následné očistě jater byste už měli být v klidu a odpočívat na lůžku.
 4. Ve 21:45 si nalijte ½ sklenice olivového oleje, přidejte šťávu bez dužiny z celého grapefruitu (nebo 3 citrónů). Celkový objem nápoje by se měl pohybovat mezi 2 dcl až 2,5 dcl. Uzavřete jej do nádoby a hrkejte, dokud nevznikne jednotná směs.
 5. Ve 22:00 směs olivového oleje a šťávy z grapefruitu vypijte. Snažte se ji zkonzumovat co nejrychleji, nejpozději do pěti minut.
 6. Druhý den ráno kolem 6:00 vypijte třetí část 1,5 dcl vody s epsomskou solí. Poté se vraťte ještě na chvíli do postele a odpočívejte.
 7. Dvě hodiny po předchozím vypití nápoje, vypijte zbytek namíchaného drinku ze soli a vody. Následně vyčkejte 2 hodiny a teprve poté se jděte nasnídat.
Očistná kúra je velmi účinná, praktikujte ji proto v pohodlí domova.