Napravte chyby ve svém stravování a zhubněte snadno i 5 kilogramů

                   

Poruchami střev a zažívání trpí přibližně každý desátý člověk. Mnoho problémů je způsobeno stresem a hektičností ve stravování, zbývající mají na svědomí potraviny, které do sebe dostáváte. Klíčem k fungujícímu tělu je pravidelné vyprazdňování, které by mělo probíhat 3 až 4 týdně, lépe každý den. V případě zácpy při problému se stolicí může docházet k trávícím obtížím – bolestem břicha, pocitu nadmutosti, častému říhání a vypouštění větrů. Spravte své zažívání a zhubnete kila, která vás tak trápí.

Jak na správné stravování

Základem zdravého trávícího systému je pestrá a přiměřená strava, která je bohatá na vlákninu. Jedná se o zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, apod. Rovněž je velmi důležitý pitný režim, který by se měl skládat především z vody. Při dodržování těchto pravidel by mělo dojít k pravidelnému vyprazdňování v určitý čas. Před započetím svého stravovacího plánu byste svá střeva měli zbavit nezdravých usazenin a obnovit svou vnitřní mikroflóru. S tímto nápojem vám to půjde snadno:

Potřeby:

  • 1x středně velké jablko
  • 1x polévková lžíce chia semínek
  • 1x lžička medu
  • 200 ml vody bez bublinek
  • 1x čajová lžička lněných semínek

Postup:

  1. Z jablka vyjměte jádřinec a poté ho nakrájejte na drobné kousky.
  2. Vložte všechny ingredience do mixéru a rozmixujte na jemné pyré.
  3. Směs nechte odstát přibližně 1 hodinu, aby chia semínka měla čas nabobtnat.
  4. Konzumujte po dobou 2 týdnů vždy 30 minut před jídlem. Nejlépe ale v pohodlí domova, protože vyprázdnění může po nápoji přijít rychle.
iPomozte vašim střevům zase správně fungovat.
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články