Muž jedl týden pouze brambory. Po sedmi dnech se významně změnil k nepoznání

Zdroj fotografie: Unsplash

Prazvláštní experiment na sobě provedl tento mladý muž, když po dobu 7 dní jedl jen a pouze brambory, všechny výsledky zveřejnil na internetu.

Už jste možná slyšeli o všelijakých druzích diety, při nichž jíte pouze jeden druh potravin nebo se jim naopak vyhýbáte. Příkladem může být jedna metoda, při níž konzumujete na snídani vždy jen ovoce a zeleninu. Tento muž se však rozhodl k drastičtějšímu kroku – pod dobu jednoho týdne vždy, když měl hlad, naložil si pořádnou dávku brambor.

Po sedmi dnech se úplně změnil

Týdenní snaha blogera Roba Rivery měla docela radikální výsledek, díky jeho experimentu to nyní nemusí zkoušet nikdo další. Z jeho měření je patrné, že za 7 dní ztratil přibližně 3 libry (necelých 1,4 kg) a v pase zhubnul o 2 palce (5 cm) v obvodu. To je podobný výsledek, který lze očekávat od rapidního přechodu na nízkokalorickou stravu z jídel tučných a sladkých.

Zdroj fotografie: Unsplash

Sám Rob však tvrdí, že bez dodatečného příjmu cukru a soli by celý týden nezvládl, a proto si je sám do jídla uměle dodával. S výsledkem je prý spokojen, jelikož se mu podařilo prokázat, že tato dieta pomůže lidem zhubnout, znovu by ji však neprošel. Podle svých slov je vážně přesvědčen o tom, že existuje řada zdravějších a pro tělo šetrnějších způsobů, jak zhubnout.

Motivace k experimentu

Za celým pokusem prý stála chuť něco podobného zkusit a zvědavost, co se stane, pokud bude jeden týden žít pouze s jednou složkou potravy. Tu měli tvořit pouze vařené brambory bez soli a oleje, pít mohl jen čaj nebo kávu bez kofeinu. Tyto zásady nakonec sám porušil, jelikož by nemusel test ukončit stejně zdráv, jako byl v době, kdy s experimentem začal.

Zdroj fotografie: Unsplash

Zdravotní potíže

Rob se nechal pár dní po začátku vyšetřit od lékaře, jelikož na sobě pozoroval jisté anomálie, s nimiž původně nepočítal. Začal se cítit unavený, což bylo podle doktora jeho velmi nízkou hladinou cukru a elektrolytu. Rob proto do svého jídelníčku i přes původní plány zahrnul špetku soli do brambor a několik málo kusů ovoce, aby byl vůbec schopen dokončit sedmý den živ a zdráv.