Lymskou boreliózu můžete vyléčit touto bylinkou, lépe než antibiotiky

                   

Lymská borelióza může postihnout naprosto kohokoliv a v jakémkoliv věku. Jedná se o onemocnění, která přenášejí nakažená klíšťata. Stačí tedy chytit klíště a už vám tato nemoc může kolovat v žilách. A je jedno, kde na světě se nacházíte, neboť klíšťat, která ji přenášejí se nachází ve více než 60 zemích světa. Oproti klíšťové encefalitidě, na kterou ještě neexistuje přímá léčba, je to u boreliózy jinak. Nemoc lze zahnat poměrně snadno antibiotiky, ale i přírodními cestami. Ročně se lymskou boreliózou nakazí až 300 000 lidí.

Diagnóza a příznaky lymské boreliózy

Asi nejtěžší je lymskou boreliózu diagnostikovat. Pokud si totiž předchozího napadení klíštětem nevšimnete, můžete její příznaky považovat za projevy jiného onemocnění. Přitom, když nemoc není podchycena včas, může postihnout jakýkoliv tělesný orgán, včetně svalů, kloubů či nervového systému. Projevuje se:

  • horečkou
  • pocením
  • bolestí kloubů
  • nevolností
  • bolestí svalů
  • zimnicí
  • velkou kruhovou vyrážkou červené barvy – ta se objeví v místě, kde bylo klíště původně přisáto a zmizí cca po 2 až 3 dnech

Konvenční léčba

Obyčejně je nutné velmi dlouho užívat antibiotika a dodržovat klidový režim. Bohužel takový způsob ale někdy vyléčí pouze příznaky, nikoliv samotnou infekci, která může v těle zůstat schovaná a později napáchat větší škody. Problémem je rovněž samotná léčba, neboť téměř 20% pacientů pociťuje silné vedlejší účinky jako je únava, problémy s klouby a svaly, nevolnost. Tyto projevy léčby mohou pokračovat i po jejím ukončení, klidně i dalších 6 měsíců.

Přírodní léčba stévií

Studie provedená na univerzitě v New Havenu v Americe na institutu Oddělení biologie a environmentálních věd, prokázala, že existuje i přírodní léčba lymské boreliózy. Velmi účinná se totiž prokázala stévie, respektive lihový výluh z jejích listů. Bakterie Borrelia burgdorferi se totiž ukázaly jako mnohem odolnější a klasická antibiotika už na ně v mnoha případech ani nefungovala. Naproti tomu stévie ano. Výsledky těchto testů byly zveřejněny v Evropském žurnálu mikrobiologie a imunologie. Zatím se sice jedná o předklinickou studii, ale výsledky jsou velmi obstojné.

iStévie se používá i jako přírodní sladidlo.
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články