Kdy s pejskem rozhodně neběhat? Zde je několik zásad

                   

Někomu může připadat běh jako nudná záležitost, ale nemusí to tak být. Momentálně se totiž jedná o nejatraktivnější sportovní aktivitu, i přesto, že podle mnohých to je stereotyp, ale to vůbec není pravda. Běh se dá ozvláštnit například tím, že půjdete běhat se svým pejskem. Podle vědců je to navíc efektivnější a mnohem více zábavnější než běhání s lidským protějškem. Psi a všeobecně zvířata přinášejí dobrou náladu a i díky tomu se sport stane zábavou. Pejsek dokáže z vašeho těla dost rychle odbourat stres, úzkost a deprese.

Než si vysvětlíme, jak s pejskem běhat, je si trošku popovídat o tom, proč vlastně běhat. Běh je jedním z mnoha sportů, které se dají provozovat. Běhání posiluje kardiovaskulární systém, tím pádem dojde ke zlepšení srdeční činnosti, sníží se také krevní tlak a zvýší se kapacita plic. Zrychlí se metabolismus, tudíž rychleji a lépe začne spalovat zásoby tuku.

Běh pomůže zhubnout a docílit toho, že budete mít postavu, o jaké jste snili za poměrně krátký časový úsek. A díky pejskovi do toho půjdete každý den.

Díky běhu tak můžete zhubnout a docílit své vysněné postavy za poměrně krátkou dobu. A díky psovi se vám do běhu bude chtít každý den.

Kdy s pejskem rozhodně neběhat?

Stane se, že i pejsek nemá chuť něco dělat, natož běhat. V žádném případě byste ho sebou neměli brát, když je nemocný on nebo i vy. Vždycky se musí brát v potaz zdravotní stav obou. Když je vše, jak má být, tak tomu nic už nebrání.

Pár zásad běhání s pejskem:

Běhání s pejskem má několik zásad. Před každým během byste měli pejska vyvenčit, aby se nezastavoval u každého patníku. Neměli byste ho krmit. Po jídle byste vy sami taky nešli plavat nebo běhat. Když je jak člověk, tak i pejsek najezený, je třeba si odpočinout.

Při běhání se nesmí opomíjet pitný režim, a to jak u lidí, tak i u pejsků. Dehydratace je extrémně nebezpečná pro kohokoliv.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články