Jaký sport byste měli vybrat pro své dítě? Poradíme vám

                   

Pro někoho bohužel, ale je to tak – žijeme v době, kde hrají prim moderní technologie a hry, tudíž se asi nikdo nemůže divit tomu, že děti tzv. čučí do svých mobilů a jsou také přilepeny u počítačů, respektive k internetu. Jestliže jim však chcete prospět co se týká zdraví a fyzické kondice, přihlaste je na nějaký sport. Kluci budou s největší pravděpodobností klást odpor, minimálně zezačátku, ale když jim vyberete takový sport, kde se vybije a navíc se bude moct chlubit před kamarády, tak zcela jistě do takového kroužku bude chodit s nadšením. A třeba se stane i to, že ho bude mít jako koníček po celý život, možná dokonce i jako povolání.

Pro kluky je na výběr opravdu celá řada sportů. Mezi ty hlavní patří fotbal a hokej, avšak na druhé straně úplně nehodí pro ty chlapce, kteří jsou až moc hyperaktivní, protože se jedná o sport, kde se snaží posílit týmového ducha, což není zrovna dělané pro individuality. Rodiče je však právě proto přihlašují, aby uznávali kolektiv. Když má doma někdo hyperaktivního kluka, tak nyní je ta správná otázka, na jaký sport ho vlastně dát.

Bojové sporty – ideální volba

Tak, a teď se vyděsily všechny maminky, avšak úplně zbytečně. Bojové sporty nejsou primárně nebezpečné, když je dobrý trenér. Momentálně vede karate, ovšem chlapci nepohrdnou ani boxem nebo judem, protože i jim se dá lehce propadnout. Tyto sporty jsou pro hyperaktivní kluky dobré i proto, že se rodiče o ně nebudou muset bát, protože kdyby je náhodou někdo přepadl na ulici či se stali obětí šikany, tak s chvaty z karate nebo juda na straně Vašich synů nemá útočník žádnou šanci.

Ovšem jestliže hledáte ještě něco jiného, co spadá do kategorie bojových sportů a má stejnou budoucnost, tak je to MMA – v překladu smíšená bojová umění. U nás je to zatím poupě v rozkvětu, ale v zahraničí patří mezi extrémně oblíbené, což by mělo znamenat, že se i u nás bude možná za pár let o sportovní fenomén. Zásluhu na tom mají určitě také celebrity a sportovci, kteří MMA podporují a rozšiřují tak, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí.

iMMA není vůbec špatná volba

Tanec není primárně jen holčičí aktivita

Tohle je dnes už hodně k vidění – do tance se mohou zamilovat i chlapci, koneckonců to není jen čistě holčičí sport. Mnohokrát se stává, že kluci to v tanci natřou holkám a dotáhnou to dál. Možná i Váš syn si tancování zamiluje a projeví se v něm jeho talent. Stačí to zkusit.

iTancovat můžou i chlapci
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články