Jaké oblečení a obuv zvolit na turistiku?

Příroda a pohyb mají blahodárné účinky na organismus – posilují fyzické i duševní zdraví. Chůze je jeden z nejbezpečnějších pohybů a turistika patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám – úžasně si při ní vyvětráte hlavu a posílíte imunitní systém.

i Zdroj fotografie: Dreamstime
                   

Je to také výborná prevence onemocnění srdce a cév, posiluje svaly a klouby a podporuje dýchací i trávicí soustavu. Chůze přispívá k redukci hmotnosti a dodává tělu energii. A prospívá nejen tělesné kondici, ale i duševnímu zdraví. S pravidelným pohybem v přírodě se lépe zvládá stres, pracovní zátěž v zaměstnání i povinnosti v rodině. Pravidelná chůze v přírodě regeneruje celé tělo – zlepšuje pohyblivost a okysličuje mozek. Ale co bychom na pěších výletech neměli podcenit, to jsou nástrahy proměnlivého počasí – a zvláště teď, když léto předává vládu podzimu. V tomto ročním období je sychravé počasí běžné, a proto je lepší se na vítr a přeháňky předem připravit výběrem vhodného oblečení.

Do každého počasí

Skvělou volbou pro podzimní turistiku je dámská i pánská tepláková souprava NIKE z bavlny a z polyesteru. Kombinace těchto materiálů každému sportovci zaručí volný pohyb bez omezení a dopřeje jeho tělu dostatek tepla. A co se týče svrchního oblečení, podzimní turistická větrovka či bunda by měla být hlavně nepromokavá a měla by mít kapuci. V tomto období by si sportovec však měl šatník doplnit hlavně o vhodnou pokrývku hlavy. Dobře zvolená pokrývka hlavy, ať už čepice či kšiltovka, je skvělou investicí do zdraví i pohodlí při pěší turistice. Kromě náležitého oblečení na svých toulkách přírodou nezapomeňte ani na kvalitní podzimní sportovní obuv. Ta je na výletech nenahraditelná.

Pohodlná chůze

Každý turista potřebuje nejen oblečení, ale i správnou obuv. Skvělým tipem jsou třeba boty Under Armour či Salewa boty dámské a pánské, které jsou maximálně pohodlné, lehké a vzdušné. Kvalitní sportovní obuv vám zaručí pohodlnou chůzi. Pokud i přesto budete při chůzi cítit bolest, neignorujte ji. Při náhlých či přetrvávajících bolestech nohou je lepší se poradit s lékařem. Pro jistotu však můžete na pěších túrách používat kvalitní, osvědčené sportovní vložky do bot. Gelové vložky při chůzi navozují pocit lehkosti a výrazně zmírňují sílu dopadu chodidla, a to i na nerovném povrchu. Vložky v hrbolatém terénu chrání nejen chodidla, ale i klouby – svědčí nohám i zádům. Vložky pomáhají předcházet únavě svalů a kloubů. Dobrým tipem jsou i masážní vložky, které při chůzi stimulují reflexní body.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“