Jak moc je box nebezpečný nebo bezpečný?

Spousty lidí chce dělat nějaký sport, ale jak se říká, skutek utek. Hlavně tedy muži se snaží najít něco, čím by vyplnili svůj volný čas – bavíme se nyní o sportu. Jedním takovým sportem je box, který však vyhledávají především muži, kteří jsou nezadaní, protože jen těžko může mít žena pochopení pro to, že by se jí partner několikrát do týdne vracel domů s rozbitou fasádou. Box se však stává stále více oblíbenějším.

Neví se úplně přesně proč je tomu tak, jestli dobou nebo spíše filmy, které se čas od času v zahraničních produkcích, hlavně těch hollywoodských točí.

Box patří mezi úpolové sporty – prostě bitva čtyř pěstí. Soutěžit se dá v několika váhových kategoriích, bojuje se v ringu a ve stoje, kdyby náhodou někdo nevěděl.

Jestliže se boxer nějakou částí těla dotkne toho druhého, rozhodčí začne odpočítávat a pokud nevstane, zvítězí soupeř. Box se občas plete s MMA, což je chyba, protože MMA je sport smíšeného bojového umění. Srovnávat box a MMA je velkou chybou, protože je to úplně jiné a každý z nich je unikátní svým vlastním způsobem.

MMA je za poslední dobu trochu víc na žebříčku oblíbenosti, ale nejspíš je to proto, že pro české obyvatelstvo je to novinka. 

Box není jen pro muže – i ženy ho milují

Kdekdo si myslí, že box je sport vyloženě pro muže, ale to není dneska už žádná pravda. Některé ženy milují, když se můžou v ringu tzv. pomlátit s protivnicí. Kolikrát si počínají jako muži, což by do nich asi nikdo neřekl.

Stejně jako u mužů, tak i u žen se to dělí podle váhových kategorií. Je nad slunce jasné, že stokilový pořízek nemůže boxovat s padesátikilovým, z jeho pohledu tintítkem. Pravidla to koneckonců zakazují a tak se to orientuje podle váhy, které jsou v boxu už určené.