Ibalgin vás může i zabít, vyzkoušejte raději těchto 10 přírodních náhrad

                   

Mnoho studií už v minulosti prokázalo, že příliš časté užívání Ibalginu, může mít fatální následky pro naše zdraví. S podobnými výsledky, ale ve větším měřítku, nyní přišla agentura Reuters, která se zabývala účinkem léků proti bolesti jako je právě Ibalgin, dále Ibuprofen, Diclofenac či Vioxx. Během výzkumu bylo objeveno, že tyto léky mohou zvyšovat riziko srdečního infarktu, který v mnoha případech vedl až ke smrti. Mezi rizikové léky, které jsou k dostání v České republice, patří Ibalgin, Brufen, Ibuprofen a Voltaren.

Vliv těchto léků na naše zdraví

Nejčastějším důvodem užívání těchto léků, jsou bolesti různého charakteru. Zatímco některé lze snadno potlačit i přirozenou cestou například změnou stravování nebo odbouráním vysokého stresu, některé jsou vážnějšího charakteru a hledání úlevy od této bolesti je složité. Nejjednodušším řešením se potom jeví právě tyto léky. Ty mohou způsobovat například:

  • potrat
  • vysoký krevní tlak
  • ohluchnutí
  • poškození DNA
  • anémie
  • úmrtnost na chřipku
  • mrtvice
  • infarkt
iUžívání léků na bolet má i svá rizika.

Jak zdravě potlačit bolest

Ačkoliv synteticky připravované léky mohou působit jako silnější ochránce proti bolesti, mnohé běžné potraviny vás mohou svými schopnostmi překvapit. Zde je 10 přírodních náhrad nezdravých léků, které odstraní vaše bolesti stejně spolehlivě jako například Brufen.

  1. Třezalka tečkovaná

Čaj z třezalky je doporučovaný na menstruační bolesti, deprese, ale i klasickou bolest hlavy. Obsahuje dokonce dvakrát více látek tlumících bolest než Ibalgin. Jediné, na co si musíte při konzumaci třezalky dát pozor, je, že snižuje účinky antikoncepce.

  1. Bazalka

Bazalka je nedomyslitelně spojená s italskou kuchyní, ale pomoci vám může i v lékárenských záležitostech. Má výrazné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti, přičemž výrazně snižuje bolesti hlavy. Je to proto, že tato bylinka je svalovým relaxantem. Stačí si ji přiložit ke spánkům.

  1. Zázvor

Sušený ale i čerstvý zázvor je skvělou alternativou chemických léků. Účinný je především proti menstruačním bolestem, na které ho můžete užívat až 4x denně. Žvýkání zázvoru potom pomáhá proti bolestem zubů a krku.

  1. Omega-3 mastné kyseliny

Účinkují na bolest kloubů, revma, zmírňuje menstruační bolesti a celkově jsou protizánětlivé. Naleznete je například v rybách, oříškách, fazolích, přírodních olejích či dýních.

iRybí olej je rovněž plný omega-3 mastných kyselin.
  1. Šišák bajkalský (Scutellaria Baicalensis)

Tato rostlina patří mezi trvalky a původem je z Asie. Doporučovaná je v případech menstruačních bolestí, bolestí hlavy, pocitu šumění, zvonění nebo pískání v hlavě. Zjištěny jsou rovněž pozitivní účinky při bolestech srdce.

  1. Prha arnika

Vytrvalá bylinka, která je dostupná i v podobě doplňků stravy, je výrazným tlumičem bolesti, otoku a krvácení. Jedná se o velmi doporučované homeopatické léčivo, takže její účinky jsou opravdu ověřené. Vhodná je i při zánětech kloubů.

  1. Maliny a třešně

Plody ostružníku maliníku a třešně jsou známým analgetikem, které tlumí bolest. Vhodné jsou v případě onemocnění jako je zánět kloubů či revma. Maliny se dříve používaly také jako prostředek ke snížení silného krvácení během menstruace.

iMaliny vás ochrání před bolestí kloubů.
  1. Všehoj ženšenový

Zkráceně ženšen tlumí chronické záněty, alergie a bolest. Používá se při projevech revmatismu, bolestech hlavy nebo různých zánětech v těle.

  1. Olivový olej

Stejně jako omega-3 mastné kyseliny, které se nacházejí i v olivovém oleji, působí protizánětlivě a účinný je především na bolesti kloubů a nemoci s nimi spojené.

  1. Vitamín C, ginkgo biloba

Nedostatek vitamínu C v těle se může projevit svalovou únavou a bolestí kloubů a svalů. Pokud vitamín C doplníte, ulevíte si od těchto problémů.

iGinkgo tlumí bolest.
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články