Fatální chybu při vážení dělá většina lidí. Poznejte svou pravou hmotnost bez chyb s naprostou přesností

Zdroj fotografie: Unsplash

Domácí váha, i pokud ukazuje naprosto přesná čísla, se může občas lišit ve výsledku. Zajistěte pomocí pár kroků, že vám zobrazí přesný výsledek.

Pokud také patříte mezi ty lidi, kteří si kontrolují svoji váhu pravidelně, možná jste si všimli, že v průběhu týdne vám ukazuje velmi rozdílné informace. Někdy se mohou výsledky lišit i v rámci jednoho dne, kdy dokážete do oběda „přibrat“ 2 kila a večer vážit zase o 500 gramů méně. Tyto nepřesnosti a odchylky mohou mít několik příčin, jež je možné eliminovat a zjistit tak přesněji svou váhu.

Křivý povrch

Jedním z viníků toho, že vaše váha ukazuje ráno a odpoledne naprosto odlišná čísla může být špatný výběr povrchu. Pokud je nerovný nebo příliš měkký, je pak vaše domácí váha ovlivněna, měli byste ji proto položit na rovnou pevnou zem. Spolu s tím můžete také špatně přenášet svoji tělesnou váhu více na jednu stran, což má stejný efekt, jako nerovná podlaha.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Příliš mnoho oblečení

I když samo o sobě nic moc neváží, může vaše oblíbené domácí tričko ovlivnit výsledek měření. Když se k tomu nastřádají i další vrstvy, dojde k výraznější odchylce, takže nezjistíte svou vlastní hmotnost. Ideální je vážit se pouze ve spodním prádle nebo lehké látce, jednoznačně však vždy bez bot nebo jiné obuvi, ta může v některých případech vážit i více než dané oblečení.

Až po hygieně

Hmotnost, kterou vám zobrazí domácí váha na displeji nebo číselníku může být ovlivněna tím, co jste během dne snědli a co všechno jste na sebe stihli za den nastřádat. Každému vážení by tedy měla předcházet sprcha a návštěva toalety, během níž si vyprázdníte močový měchýř a střeva. Pokud toto neuděláte, hrozí, že se vám na váze objeví číslo vyšší přibližně o půl kilogramu.

Zdroj fotografie: Unsplash

Chyba technologie

Moderní osobní váhy jsou skvělé v tom, že vám mohou ukázat přesnou hmotnost (často i s gramy) číslo se vám zobrazí okamžitě na displeji. Nemusíte zde tak výsledek hledat na ciferníku, jako tomu bylo na vahách starších, ty však mnohem lépe odolávali vlivům okolí. Elektronická zařízení mohou být ovlivněna teplem nebo vlhkostí, pokud tedy máte digitální váhu v koupelně, může ukazovat nepravdivé výsledky.