Čaj s tajnou ingrediencí vám pomůže zhubnout a dosáhnout vysněné postavy

                   

Přírodní, spolehlivá, zdravá a prospěšná – přesně taková je ona tajná přísada, kterou není nic jiného než petrželka. Během celého roku ji koupíte v obchodě nebo ještě lépe si ji můžete pěstovat doma. Není náročná na prostor, takže může zdobit dokonce i vaši kuchyni. Kromě dochucování vám ale může posloužit i jinak. Petrželový čaj je totiž zázrak, který byste rozhodně měli vyzkoušet.

Čaj z petržele pro vaše zdraví

Listová petržel obsahuje vysoký podíl kyseliny listové, dále provitamín A, vitamíny B a C, hořčík, železo, fosfor, sodík a další minerální látky. S těmito prospěšnými látkami petržel napomůže zvýšit průtok krve ve vašich ledvinách, sníží krevní tlak, pomůže s křečemi a odvodněním a zbaví vás zažívacích potíží. Jelikož petržel napomáhá proudění krve v těle, prokrvuje také pohlavní orgány, takže je do jisté míry i mírným afrodiziakem.

iPetržel můžete do hrnce i nadrtit, uvolní tak snadněji prospěšné látky.

Jak připravit čaj z petrželky

Budete potřebovat:

  • 1 litr vody
  • 4 – 5 svazků petrželky

Postup:

  • Do hrnce dejte všechnu vodu a dejte ji vařit.
  • Mezitím si petrželku dobře omyjte a nasekejte ji na drobné kousky.
  • Jakmile se voda v hrnci začne vařit, vypněte sporák a hrnec dejte stranou.
  • Do ještě bublající vody vhoďte všechnu petržel a přikryjte pokličkou
  • Čaj nechte louhovat přibližně 20 minut, potom slijte přes jemný cedník nebo plátýnko.

Jak zajistit větší účinek

Čaj lze pít studený i teplý a podle sebe si ho můžete dochutit. V zimě zkuste přidat trochu zázvoru a citrónové šťávy, obojí vás totiž pěkně zahřeje. Nebo si ho můžete dosladit trochou medu. Denně pijte jeden hrníček asi hodinu před jídlem. Ale pozor, petrželový čaj neužívejte déle než dva týdny. Aby se efektivita užívaného čaje zvýšila, během jeho pití jezte více vitamínů a hodně pijte. Předejte tak dehydrataci, neboť petrželový čaj má močopudné účinky, stejně jako například káva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články