Zvučné posílení pro Spartu. Z NHL se vrací do Česka bronzový medailista z mistrovství světa

Pražská Sparta hlásí příchod dalšího zvučného jména do svého kádru. Její dres bude oblékat dlouholetý reprezentant, který naposledy hájil barvy Washingtonu Capitals.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

V kanadskoamerické NHL odehrál 277 utkání a před čtyřmi lety pozvedl v dresu Washingtonu nad hlavu slavný Stanley Cup. Nyní se dvaatřicetiletý obránce Michal Kempný vrací zpět do Česka, získala jej pražská Sparta. „O příchod Michala jsme stáli už od léta, kdy jsme byli domluvení v případě, že by mu nevyšlo angažmá v NHL. Jsme moc rádi, že jsme zůstali dál jeho první volbou. Je to obrovská posila do naší defenzivy,“ uvedl na stránkách klubu sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Odchovanec slovenské HK 36 Skalica po přestupu přiznal, že rozhodnutí dlouho promýšlel. „Nebylo to rozhodnutí ze dne na den. Řešili jsme tuto možnost průběžně. V zámoří to nevyšlo tak, jak jsem si představoval. Odehrál jsem tam v podstatě jen jeden zápas, ve druhém jsem si udělal otřes mozku a od té doby si nezahrál,“ míní Kepný s tím, že jej na začátku sezóny poslal Seattle na farmu.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Nechtěl jsem být v pozici, v jaké jsem byl loni,“ dodává s odkazem na loňský ročník, kdy za Washington Capitals odehrál jen 15 utkání. Zbytek ročníku strávil rovněž na farmě. „S rodinou jsme se rozhodli pro návrat zpět. Máme v Praze rodinné zázemí. Jsme tady doma. Nebylo nad čím přemýšlet,“ doplňuje Kempný podle něhož hráli roli také vysoké ambice loňského extraligového finalisty.

Kempný: Úspěchu podřídíme vše

Po sedmi letech v zahraničí se vracím tam, kde to všechno začalo. Jeden z mých požadavků byl, abych hrál za tým s nejvyššími ambicemi. To je něco, co se mi hrozně líbí. Úspěchu podřídíme vše, aby se nám povedlo to, co všichni chceme. A to je vyhrát titul. Na celou tu cestu se moc těším,“ uvedl po podpisu dvouleté smlouvy. Za aktuálně desátý celek extraligy však v neděli nenastoupí, první minuty po aklimatizaci by měl odehrát až ve středečním šlágru proti Vítkovicím.

Dokáže Sparta s Kempným získat titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články