Zvučná posila pro Mladou Boleslavi. Bruslaři získali bijce, který je postrachem soupeřů

Hokejová Mladá Boleslav hlásí výraznou posilu. Po ztrátě dvou defenzivních opor přichází z Českých Budějovic třiatřicetiletý důrazný bek.

i Zdroj fotografie: BK Mladá Boleslav
                   

Defenziva bruslařů utrpěla v minulých týdnech četné ztráty. Nejprve ukončil ze zdravotních důvodu kariéru obránce Mitch Fillmann a poté zamířil do zámoří David Moravec. Vedení Mladé Boleslavi tak muselo přistoupit k nové akvizici v podobě zkušeného obránce Davida Šticha, který naposledy působil v českobudějovickém Motoru. „Samozřejmě jsme museli reagovat,“ přiznal na stránkách klubu sportovní manažer Václav Nedorost.

Davida zdobí především tvrdost, obětavost a dobrý charakter. Oboustranně víme, co od sebe čekat. Je to zkušený obránce, který ví, jaká je jeho role. Pravdou je, že hráč jeho typu nám scházel,“ dodává na adresu Šticha. Důrazný bek v minulosti oblékal řadu extraligových dresů. Mimo České Budějovice působil v Plzni, Liberci, Slavii, Vítkovicích, Chomutově nebo Litvínově a zahrál si i v Mladé Boleslavi.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Mám zázemí a půlku rodiny v Liberci, takže byla důležitá blízkost k domovu. Rozhodla i komunikace napřímo. V Boleslavi mi nemazali med kolem pusy a řekli, co se ode mě očekává. S Vencou Nedorostem jsme přes trenéry řešili moji roli. Nechtěl bych tu být jen tak, abych pak nedokázal obstát,“ zmínil David Štich s tím, že jeho úlohou v týmu by měla být tvrdá práce. „Je tu hodně ofenzivních útočníků, hodně hráčů, kteří dávají góly,“ nastiňuje.

Štich: Blikance k hokeji patří

O ně se musí někdo postarat, někoho musí mít za zády. Musí se cítit bezpečně, aby dobře plnili svoji roli. Do oslabení se pak ode mě očekává bolavá tvrdá práce, jako je blokování střel. Nejsem tu od toho, abych každý zápas shazoval rukavice. Nechci tým oslabovat, chci být co nejvíce prospěšný,“ dodává zkušený bek, který má za sebou řadu extraligových bitek a potyček. „Blbosti už nedělám každý zápas. Sem tam blikanec je, to k hokeji patří,“ doplňuje.

Pro Mladou Boleslav jde o další výrazné posílení. Kádr Bruslařů již dříve vyztužili útočníci Pontus Åberg, Pavol Regenda, Robert Lantoši a Tomáš Šmerha. O defenzivu by se nově měl starat Radek Jeřábek z pražské Sparty, mezi třemi tyčemi se pak ukáže brankář Filip Novotný z Karlových Varů.

Bude David Štich ideální posilou pro Mladou Boleslav?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Nové unikátní SUV je kopií BMW X4: Jeho cena je prostě vtipná. Rusové ho srovnali s Kodiaqem a Tiguanem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecký ekvivalent amerického raketometu HIMARS: systém KHAN je extrémně multifunkční a silný, chce ho třeba polská armáda
Události247.cz
Události247.cz
Oblíbené pochoutky v obchodech pořádně podraží, oznámil největší světový výrobce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen