Zvučná posila pro Berany. Do Zlína míří útočník z KHL

Hokejový Zlín je osmnáct kol před koncem základní části stále poslední. Zvrátit vůbec první sestup klubu mimo elitu chtějí Berani skrze novou posilu.

i Zdroj fotografie: PSG Berani Zlín
                   

Již za několik dní končí přestupový termín pro extraligové celky, které mají poslední šanci posílit svůj kádr. Osmnáct kol do konce základní části hlásí zvučnou posilu aktuálně poslední celek tabulky ze Zlína. Tamní Berani stále ztrácejí na předposlední příčku, která zajišťuje účast v baráži o udržení, osm bodů a jejich příslušnost mezi elitou je poprvé od vzniku samostatné české soutěže výrazně ohrožena.

Mužstvo trenéra Luboše Jenáčka stále trápí zejména nemohoucnost v ofenzivě, kterou by nyní měl posílit ruský útočník Pavel Makarenko. Ten v letošním ročníku oblékal dres ruského Admiralu Vladivostok, za který odehrál 35 utkání. Pro sedmadvacetiletého kanonýra, který v Kontinentální hokejové lize odehrál celkem 233 zápasů jde o první zahraniční angažmá v kariéře. Ve Zlíně podepsal smlouvu do konce ročníku.

iZdroj fotografie: PSG Berani Zlín

Podle sportovního manažera klubu Martina Kotáska by Makarenko měl pomoci mužstvu získat na závěr soutěže nový impuls. „Naše situace při pohledu do tabulky není dobrá, Kladno nám bodově opět uteklo,“ doplňuje na adresu předposledního extraligového celku. „Snažíme se mužstvo vhodně posílit a dát mu nový impuls. Zaměřili jsme se na Kontinentální hokejovou ligu, vytipovali jsme si vhodné hráče a vyskytla se možnost angažovat Pavla,“ pokračuje.

Od listopadu již šestá posila

Zjistili jsme si reference a poté se dohodli na spolupráci do konce sezony. Věříme, že nám zvedne naší bídnou produktivitu a výrazně se prosadí v koncovce,“ dodal Kotásek na stránkách klubu. Bývalý hráč Viťazu Podolsk, Metallurgu Novokuzněck, Torpeda Nižnij Novgorog nebo Soči se však v letošním ročníku střelecky trápí a stále čeká na premiérový gól. Za Vladivostok nasbíral pouhé tři asistence.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pro Berany tak jde od listopadu již o šesté posílení. Do Zlína již dříve zamířil třiadvacetiletý obránce Tomáš Hanousek z karlovarské Energie, lotyšský reprezentant Patriks Zabusovs z Dinama Riga, devětadvacetiletý útočník Alexandre Mallet z Komety Brno nebo Jakub Doktor z Havířova. Zároveň jde o druhou posilu z Ruska v krátkém čase, od začátku prosince totiž obléká žlutý dres také Vladimir Michasjonok, který přišel z Chabarovsku.

Zdroj: PSG Berani Zlín

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články