Známe rozlosování na MS v hokeji 2021. Narazíme na Slováky

Letošní Mistrovství světa v hokeji, které se mělo konat ve Švýcarsku, narušil koronavirus, a proto bylo zrušeno. Plánování příštího je v plném proudu a aktuálně už jsou známá rozlosování do jednotlivých skupin. S kým se utkáme?

Zdroj fotografie: thestar.com

Letošní MS v hokeji bylo z důvodu pandemie koronaviru zrušeno a tak do Švýcarska neodcestovali ani fanoušci, ani jednotlivé týmy. Zraky se tak upínají k příštímu roku, kdy je naplánováno Mistrovství světa v hokeji 2021, které budou pořádat hned dvě země. A to Bělorusko a také Lotyšsko. V souvislosti s plánováním šampionátu už je známé rozdělení do skupin.

Na koho narazí Česká republika?

Jako fanoušky ČR nás pochopitelně nejvíce zajímá to, do jaké jsme byli zařazeni skupiny a na koho narazíme. Česko se nachází ve skupině A, která bude mít své domovské zápasy v Minsku, tedy v hlavním městě Běloruska.

V této skupině se dále nachází také Rusko, Švédsko, ale také Švýcarsko, Slovensko, Dánsko, Bělorusko a také Velká Británie. Hlavně první dva jmenované kluby jsou celkem silnými soupeři. Zajímavé bude jistě utkání se Slovenskem, jelikož odvěká rivalita jistě přiláká celou řadu fanoušků, včetně těch, kteří hokej třeba až tak nesledují.

Kdo je ve skupině B?

Jak vypadá skupina A, to již víme. A kdo se nachází ve skupině B, která se bude hrát na stadionu v Rize, tedy v Lotyšsku a v jeho hlavním městě? Hokejoví fanoušci už z paměti dávají dohromady jednotlivé týmy.

Zdroj fotografie: thestar.com

Abyste nemuseli složitě trápit své mozkové závity, tak vám to samozřejmě řekneme. Ve skupině B budou o postup zápolit týmy Kanady, Finska, USA, Německa, ale také Lotyšska, Norska, Itálie a Kazachstánu.

IIHF respektovala přání Běloruska

Pokud studujete žebříčky a ve skupinách vám přece jenom něco nevychází, máte pravdu. Změna nastala v rámci skupiny A, kde Kanadu nahradilo Rusko. Důvodem tohoto kroku, který byl ze strany IIHF schválen, byl požadavek Běloruska na tento přesun. Na něco podobného má pořadatelská země právo, především z důvodu, aby mohla vytvořit takové skupiny, které budou vycházet nejenom z žebříčku IIHF, ale i takové, které budou takzvaně marketingově atraktivní. Tedy takové, u kterých je potenciál přitáhnutí velkého počtu fanoušků.

Zdroj fotografie: zimbio.com

Těšme se na květen

Mistrovství světa v hokeji 2021 je v Bělorusku a Lotyšsku naplánován opět na klasický květnový termín, a to v období od 7.5. kdy vše začne, až do neděle 23. května, kdy se dozvíme jak mistra světa,  tak týmy na druhém a třetím místě.