Zlato z mistrovství světa, nebo 1,3 miliardy korun? Český hokejista se rozhodl rychle

Před slavným českým hokejistou bylo těžké rozhodnutí. Vyrazit vstříc nejistému osudu na MS v Praze, nebo si vysedět pohádkovou smlouvu.

i Zdroj fotografie: Vancouver Canucks
                   

Žádný z českých zadáků takové peníze v zámoří nikdy nedostal. Obránce Filip Hronek podepsal s Vancouverem novou osmiletou smlouvu s průměrným ročním příjmem 7,25 milionů dolarů. V přepočtu jde o 1,34 miliardy korun. Po životní sezoně v NHL tak dosáhl toho, po čem toužil. Mrzet ho ale musí, že se nedostal do zlatého týmu na MS v Praze. Šance přitom byla.

Přišel o životní turnaj

Šestadvacetiletý hokejista s Vancouverem vypadl už ve 2. kole bojů o Stanley Cup, tedy stejně jako Martin Nečas (Carolina), David Zacha a David Pastrňák (Boston). Ti všichni z nejslavnější ligy světa rychle přiletěli domů a pomohli národnímu týmu k fantastickému triumfu na domácím mistrovství světa. Hronek o životní turnaj přišel.

Pokud by se rodák z Hradce Králové rozhodl po vyřazení z play off NHL do Prahy dorazit, stihl by nejdříve čtvrtfinále proti USA. Těžko odhadovat, jestli předem řekl trenérovi Rulíkovi, že kvůli jednání o nové smlouvě nebude riskovat, či prostě jenom nedostal pozvánku. Reprezentační kouč už totiž nehodlal na nejobávanějšího českého beka čekat a na soupisku zapsal maximální počet hráčů.

Hronek překonal Hamrlíka

Český hokejista se tak rozhodl velmi rychle a vydupal si v NHL pohádkové peníze. Hronek, který se mohl v červenci stát chráněným volným hráčem, si díky dohodě výrazně polepšil, když dosud pobíral 4,4 milionu dolarů ročně. Navíc se stal nejlépe placeným českým obráncem v historii ligy. Prvenství převzal po Romanu Hamrlíkovi, jenž v Montrealu v letech 2007 až 2011 bral ročně 5,5 milionu.

Nejhorší smlouva ze všech. Ostudná nabídka Sparty zaskočila hokejového hrdinu

Hronek do Vancouveru přišel loni v březnu z Detroitu, v jehož barvách v roce 2018 v zámořské lize debutoval. Za Canucks v základní části minulého ročníku odehrál 81 zápasů a ziskem 48 bodů za pět branek a 43 asistencí si stanovil nové osobní maximum. „Filip do naší obrany skvěle zapadl a přinesl nám sílu a stabilitu na pravé straně. Jeho bruslení, defenzivní činnost a tvořivost jsou přesně to, co od hráče první obranné dvojice chcete,“ uvedl generální manažer Vancouveru Patrik Allvin.

Celkem má Hronek v NHL, z níž odešel jiný český obránce do Liberce, jak jsme také psali na SportechŽivě, na kontě v základní části 390 zápasů s bilancí 35 gólů a 170 přihrávek. Ve třinácti utkáních play off bronzový medailista z předloňského mistrovství světa přidal jednu branku a asistenci.

Zaslouží si Hronek takové peníze? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články