Zemětřesení ve Vítkovicích: Odchod kapitána, návrat dřívějších hráčů

                   

Hokejové Vítkovice aktuálně procházejí zajímavými personálními obměnami. A to jak pokud máme mluvit o pozici kapitána, tak pokud máme mluvit o hráčských pozicích. Jde totiž o poměrně zajímavé změny, které jsou pro mnoho lidí až překvapivé.

Odchod dosavadního kapitána

Patrně nejzajímavější a rozhodně nejpřekvapivější změnou je to, že z Vítkovic odchází dosavadní kapitán, a to Jan Výtisk. Není příliš běžné, aby to byl právě kapitán, který opouští svůj klub. V tomto případě ale podle slov trenéra již nebylo s hráčem počítáno v základní sestavě a tak byla se zkušeným obráncem ukončena smlouva.

iZdroj fotografie: ufa.kp.ru

Výtisk měl za sebou přitom celou řadu zkušeností, které zahrnovaly hraní v klubech, jako třeba Třinec, Liberec, Sparta, Plzeň, ale i Karlovy Vary. Do Vítkovic přišel v roce 2016 a od té doby měl místo jisté a dokonce se dokázal vypracovat až na pozici kapitána. Tato éra nyní, doslova z čista jasna, končí.

Příchod dvou dřívějších hráčů

Kapitán Vítkovic je pryč. Do týmu se však po určité pauze vrací dvojice hráčů, kteří zde dříve působili. Tím prvním je Zbyněk Irgl, který se do klubu vrací po dlouhých 13 letech. Během nich nasbíral mnoho zkušeností v celé řadě klubů. Po odchodu v roce 2007 hrál například ve Švýcarsku, stejně jako působil i v KHL. Zde vystřídal několik klubů a poté zamířil zpět do České republiky. Konkrétně do Třince nebo Olomouce. A nyní nastal čas k návratu do Vítkovic.

iZdroj fotografie: m.lv.sputniknews.ru

Druhým hráčem, který se do Vítkovic také vrací, je Lukáš Krenželok. I ten se do klubu vrací po poměrně výrazné pauze. Naposledy v tomto klubu hrál před deseti lety. A to v roce 2010, kdy si dokonce zahrál i finále extraligy. Poté ho čekal přestup do hokejové Slavie. Posledních 6 sezon hájil barvy hokejového Liberce, ze kterého jde právě do Vítkovic, kde působil už v roce 2002, kdy si s nimi zahrál další z finálových utkání.

Prodloužení smlouvy pro Kováře

Ještě nezapomeňme zmínit jedno jméno, kterým je obránce Lukáš Kovář. Ten do Vítkovic sice přišel už v polovině prosince, ale i k němu se nyní váže jedna důležitá novinka. A to taková, že aktuálně v klubu bude zůstávat, jelikož mu byla prodloužena smlouva. Podle slov trenéra hlavně pro jeho stabilitu a solidnost jeho výkonů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články