Zbrojení Pardubic na extraligu pokračuje. Do klubu míří extraligový šampión, olympijský medailista a zadák ze Sparty

Východočeský celek hlásí další posílení kádru. Dres pardubického Dynama oblékne v novém ročníku extraligový šampión, bronzový olympijský medailista a zadák ze Sparty.

i Zdroj fotografie: HC Dynamo Pardubice
                   

Od nového složení obranných řad si slibujeme promíchání nekompromisní defenzivy s hokejovostí,“ komentoval příchod tří nových obránců na stránkách klubu Dušan Salfický. „Dívali jsme se po obráncích, kteří by zvýšili důraz hlavně v našem obranném pásmu, kde jsme měli možná menší slabinu. Proto jsme přivedli kluky, kteří dominují v těchto herních činnostech, věříme, že výrazně vyztuží naši obranu a zvýší důraz,“ uvedl sportovní šéf Pardubic.

Důrazná hra není cizí slovenskému reprezentantovi Peteru Čerešnákovi, který přichází z Plzně. Bronzový olympijský medailista z Pekingu byl nejlepším obránce uplynulé sezóny a nyní by rád získal také extraligový cenný kov. „Pardubice budou slavit 100 let hokeje a snaží se poskládat tým, který bude schopný zaútočit na ty nejvyšší příčky. To pro mě bylo hlavním lákadlem. Hlad po úspěchu a chtít něco vyhrát,“ doplnil s tím, že chce předvádět atraktivní hokej.

Devětadvacetiletý bek pole Salfického utvoří silnou dvojici se současným nejlepším obráncem Východočechů Janem Košťálkem. „Peter měl úžasnou sezonu v Plzni a věřím, že na ni naváže i u nás a pomůže nám k úspěchu. Velký, ofenzivně laděný obránce, který pomůže Honzovi Košťálkovi, jenž vyhrál bodování obránců Tipsport extraligy, v tom abychom měli na tuto pozici více variant,“ míní dlouholetý funkcionář.

Musil: Chci dosáhnout úspěchů jako v Třinci

Druhou posilou do obrany je čerstvý extraligový šampión David Musil, který ještě před několika týdny slavil mistrovský titul v barvách Třince. „Je to pro mě určitě další výzva v mé kariéře,“ uvedl rodák z Calgary, který by rád na východě Čech dosáhnul stejných úspěchů jako u Ocelářů. „Doufám, že svou hrou pomůžu Pardubicím k tomu, abychom dosáhli toho, co se nám podařilo třikrát s Třincem,“ věří Musil, který si navíc poprvé zahraje vedle svého bratra Adama.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Podle Salfického Musil ztělesňuje nekompromisního obránce, který navíc zná cestu k vysněnému pardubickému úspěchu. „Je to obrovská kvalita, která přichází do našich zadních řad,“ nezastírá a přivítal také třetí novou tvář do defenzivy. Tou je sedmadvacetiletý obránce Tomáš Dvořák, který v minulé sezóně získal stříbro v dresu pražské Sparty. „Jeden z mladších kluků, kteří mají ještě velkou budoucnost před sebou,“ komentoval jeho příchod Salfický.

Dvořák: Těším se na atmosféru

Jsme přesvědčeni, že se k ní odrazí právě u nás. A jsme moc rádi, že se rozhodl pro Pardubice,“ dodává na adresu bývalého hráče karlovarské Energie nebo Chomutova. „Příchod do Pardubic je pro mě nová výzva. Doufám, že budeme hrát dobrý hokej a o co nejlepší umístění. S Dynamem to byly vždy vyrovnané zápasy, hlavně v Pardubicích byla vždy výborná atmosféra a já se těším, na domácí prostředí, až budeme hrát před plnou halou,“ zakončil pro klubový web sám Dvořák.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
V jakých autech se dá vyrazit na cesty a spát v nich? Běžné modely, které nejsou sice určené k nocování, ale hravě obstojí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Putinova chlouba se stala klíčovou kořistí Ukrajinců: zkoumáním získaného tanku T-90 mu teď do karet nahlédne i NATO a USA
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný