Zatracovaný kouč touží po druhé šanci, míří do KHL

Mike Babcock, Marc Crawford a Bill Peters to od veřejnosti za své odporné chování pořádně schytali a poslední zmíněný raději rezignoval na svou funkci hlavního kouče Calgary. Po několika měsících bez práce se rozhodl pro novou výzvu. Nedávno podepsal smlouvu s ruským Jakatěrinburgem a říká, že z kauzy odešel poučen a změněn, o čemž hodlá svůj tým i fanoušky co nejdříve přesvědčit.

Zdroj fotografie: theathletic.co.uk

Koncem minulého roku se v zámoří rozpoutala válka mezi hokejisty a tamními trenéry. Do té doby uznávaní stratégové čelili závažným obviněním z nevybíravého slovníku a mnohdy až rasistického chování vůči odlišným svěřencům ze svých družin, následkem čehož si dokonce museli sbalit kufry a opustit svá tehdejší působiště. Mike Babcock, Marc Crawford a Bill Peters to od veřejnosti pořádně schytali a poslední zmíněný raději rezignoval na svou funkci hlavního kouče Calgary. V tu chvíli mu bylo jasné, že za současné situace další angažmá v National Hockey League určitě nepřijde, proto se s odstupem času rozhodl změnit prostředí. Nedávno podepsal smlouvu s ruským Jakatěrinburgem a říká, že z kauzy odešel poučen a změněn, o čemž hodlá svůj nový tým i fanoušky co nejdříve přesvědčit.

Petersovo chování bylo mediálně hodně propíráno

Interní vyšetřování Billa Peterse započalo v momentě, kdy Akim Aliu veřejně popsal trenérovo chování před deseti lety, které v něm zanechalo silné a znepokojivé dojmy. Mediální lynč na sebe nenechal dlouho čekat a situaci nepomohlo uklidnit ani Petersovo laxní a neupřímné vyjádření, že se omlouvá za slovník, jenž použil v zápalu boje před opravdu hodně dlouhou dobou. K Aliovi se postupem času začali přidávat další hráči (mezi nimi se nacházeli i čeští zástupci), kteří popsali podobné zkušenosti nejen se stejným koučem, ale také dalšími uznávanými personami zámořského hokeje.

Hokejové „Mee too“ postihlo také Mika Babcocka či Marca Crawforda, oba však přetřes kolem svých osob tak nějak ustály. Bill Peters se však rozhodl rezignovat na svou funkci hlavního trenéra Calgary Flames, protože jeho jméno rezonovalo společností úplně nejhlasitěji. Od listopadu 2019 byl tedy třiapadesátiletý rodák z Kanady bez práce a také bez naděje na brzký návrat do pracovního kolotoče. Měsíc se s měsícem sešel a Peters oznámil, že se do sféry profesionálního hokeje vrací. Nebude už ovšem působit v zámoří, ale přesune se do Kontinentální hokejové ligy. Tam podepsal smlouvu s klubem Avtomobilist Jekatěrinburg, kde povede například českého brankáře Jakuba Kováře.

Lynčovaný kouč se kaje ze svých hříchů

Zdroj fotografie: 660citynews.com

Ruská média si Billa Peterse vzala na paškál a jako první je samozřejmě zajímalo, jaké informace dosud posbíral o tamní hokejové lize a zemi jako takové. Došlo ale i na mnohem vážnější témata, která se týkala právě výše zmíněné kauzy šikany hokejistů. K tomu kouč řekl, že až přijde správná chvíle, hodlá svým novým svěřencům a fanouškům všechno dopodrobna vysvětlit.

Zároveň dodal, že každý člověk prochází určitým vývojem a jemu se tato skutečnost samozřejmě nevyhnula. Dnes už je prý mnohem klidnější a poučil se z hříchů minulosti, které jako kostlivec ve skříni vybublaly na povrch a způsobily nenapravitelné škody na jeho reputaci. Uvidíme tedy, jestli jsou to jen planá slova, nebo obrovská kritika skutečně dopadla na úrodnou půdu.