Zástava srdce v NHL, hokejista už je mimo ohrožení života

Foto: nhl.com

Zápas mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues skončil předčasně. Na vině byl totální kolaps hostujícího hokejisty Jaye Bouwmeestera, jemuž z ničeho nic přestalo tlouct srdce. K události došlo z dosud neznámých důvodů, obránce totiž neprodělal žádnou výraznou srážku se soupeřem ani neschytal úder pukem. Fanouškům obou klubů se v daném momentě zastavil dech. Z nemocnice ovšem po pár hodinách přišla skvělá zpráva, že Bouwmeester naštěstí hýbe všemi končetinami a s okolím také normálně komunikuje. Pokud nedojde ke komplikacím, měl by se ze srdeční zástavy rychle zotavit.

Srdce hokejisty přestalo znenadání bít

Šestatřicetiletý Jay Bouwmeester během venkovního zápasu proti Anaheimu pořádně vyděsil fanoušky, rodinu i spoluhráče. Na ledě totiž strávil necelých šest minut a přestože neprodělal žádný tvrdý náraz nebo úder do hlavy, na střídačce stačil sáhnout pouze po lahvi s vodou a pak se jeho srdce z ničeho nic zastavilo.

Lékaři museli dokonce přímo na střídačce použít defibrilátor, díky čemuž byl hokejista stabilizován a následně přepraven do nemocnice. Nebýt včasné reakce a zásahu zdravotnického personálu, mohli dvě krásné holčičky přijít o otce. Generální manažer klubu Doug Amstrong jim za to poslal obrovské poděkování:

„Obrovské díky za bleskovou reakci našich lékařů a jejich kolegů z Anaheimu. Jedině jejich zásluhou byl Jay stabilizován ještě na střídačce. V nemocnici UC Irvine Medical Center podstoupil řadu vyšetření, další informace však budeme přidávat později, až se z incidentu všichni vzpamatujeme.“

Zápas Anaheimu a St. Louis Blues byl vinou nečekaných událostí odložen na dobu neurčitou a hostující tým navíc neodletěl k dalšímu utkání s Las Vegas, aby mohl z první ruky sledovat, jak se celá situace vyvine.

Děsivému momentu přihlížel hokejistův otec

Jedním z očitých svědků kolapsu Jaye Bouwmeestera se bohužel stal člověk, který k němu má od dětství nejblíž – jeho otec. Ten na venkovní duel vyrazil s ostatními rodiči hokejistů v rámci takzvaného Daddy Tripu. Srdeční zástavou svého potomka byl samozřejmě velice otřesený a okamžitě za ním vyrazil do nemocnice.

Na sociálních sítích se strhla lavina soustrastných komentářů, které přejí hokejistovi i jeho rodině jen to nejlepší. Některé celebrity stejně jako generální manažer Blues vyzdvihují práci lékařů. Bývalý hokejový brankář Mike McKenna kupříkladu napsal:

„Myslím na Jaye Bouwmeestera každou vteřinou a přeji jemu i jeho rodině hodně štěstí. Buďme všichni vděční, že máme k dispozici tak špičkové odborníky, kteří jsou schopni okamžitě zachránit hráčům život. Bez jejich přičinění už by tady nejspíš nebyl.“

Foto: nhl.com