Zámoří je pro mě už pasé. Ale vůbec si to nevyčítám, říká juniorský reprezentant Beránek

                   

Spolu s hokejovým Motorem se na premiérovou sezónu v nejvyšší soutěži těší i mladý talent českého hokeje Martin Beránek. Devatenáctiletý rodák z Českých Budějovic má za sebou více než stovku startů v Chance lize a má ambici prosadit se i v nejvyšší soutěži. „Letos se pokusím dostat do finálního kádru a urvat tu extraligu,“ řekl v rozhovoru pro klubový web.

Beránek měl dříve nabídku působit i v zámoří. „Je to pro mě už pasé. Už jsem na to starý, tu chvíli k odchodu jsem nevyužil. Ale vůbec si to nevyčítám, jsem rád, že hraju v Motoru, že jsem dostával prostor,“ říká útočník.

i(zdroj: facebook.com/mladeznickyhokej)

Teď myslí hlavně na působení v extralize a také na juniorské mistrovství světa do 20 let, které se uskuteční na přelomu roku v Kanadě. „To je pro letošek jedna z mých priorit, dostat se na mistrovství,“ přiznává. „Doufám, že pokud budu hrát stabilněji extraligu, tak mě snad vezmou. Je to nejdůležitější mládežnický turnaj na světě, bude tam hodně skautů a chci se tam dostat. Věřím, že na konci roku už snad situace s koronavirem bude pod kontrolou a turnaj se uskuteční,“ pokračuje.

Loni hostoval i v druholigovém českobudějovickém David Servisu, kde nastupoval ve formaci s bývalým reprezentantem Václavem Prospalem. V dresu David Servisu nasbíral v 11 utkáních 16 kanadských bodů, přesto věří, že už si v třetí nejvyšší soutěži nezahraje. „Já doufám, že už ne. Mezi extraligou a druhou ligou už je přece jen velký skok. Tím neříkám, že jde o špatnou soutěž, nebo špatný tým, vůbec ne. Jsem moc rád, že jsem tam loni hrál a nasbíral si nějaké kanadské body, posunul se ve své produktivitě, pro psychiku to byla vzpruha,“ uvedl Beránek.

Českobudějovický rodák nastínil i to, jak by měla vypadat jeho ideální sezóna. „Dostat se do áčka, hrát stabilně v extralize do té čtvrté lajny a účastnit se mistrovství dvacítek. A pak už uvidíme, jak na tom Motor bude a jak se nám bude dařit,“ sdělil. „S kádrem, který teď budeme mít, na takovou polovinu tabulky určitě máme. Chceme udělat play-off a i v něm se porvat o další výhry a dostat se co nejdále,“ dodal.

Beránek odehrál v dresu Motoru za tři sezóny 102 utkání. Bodově se předvedl zejména v letos ukončené sezóně, kdy zaznamenal ve 46 utkáních 7 branek a 13 asistencí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články