Začíná přituhovat! Valachovi prý Růžička a spol. zničili kariéru

                   

V posledních dnech celou Českou republikou otřásla zpráva o tom, že hokejový klub Piráti Chomutov se potýká s ohromnou finanční krizí, kvůli níž dokonce nebyl schopný téměř čtvrt roku platit svým hráčům.Ti ostatně peníze neviděli dodnes. Mezi postiženými se dle svých slov ocitl také exchomutovský Juraj Valach, který se neváhal mediálně opřít nejen do vedení klubu, ale také realizačnímu týmu trenérů. A kdo byl chomutovským koučem až donedávna? No přece slavný zlatý medailista z Nagana Vladimír Růžička, který ovšem vyjádření člena své dřívější družiny nechápe.

Chomutov prý Valachovi zničil kariéru

Juraj Valach byl jedním z trojice bývalých chomutovských hokejistů, který se veřejně a velice ostře opřel do vedení tamního hokejového klubu. Dle jeho slov prý nedostatkem peněz trpěl zejména jeho nemocný syn, jehož tak připravili o téměř jeden milion korun. Zároveň dodal, že mu Petr Martínek, který v klubu vykonával funkci asistenta trenéra, doslova zničil kariéru. Co tím ovšem třicetiletý rodák z Topolčan myslel?

Hokejista toho totiž za sebou příliš mnoho neměl. S bruslemi na nohou začínal ve slovenském Zvolenu, odkud putoval do zámoří, ale z nižší WHL se nikdy výš nepropracoval. Později se tedy vrátil zpátky domů. Od roku 2011 působí v české nejvyšší soutěži, kde nejprve oblékal dres Komety Brno a nakonec se přes Slavii dostal až k Pirátům z Chomutova. Nyní je ale bez angažmá, další zájemce o jeho služby se dosud neozval. Viní Valach ze svého neúspěchu trenérský tým oprávněně?

Růžička nechápe, co tím Valach vlastně myslel

Vladimír Růžička v Chomutově před nedávnem taktéž skončil, ačkoli měl ještě na dva roky platnou smlouvu. Ani jemu se finanční problémy klubu nevyhnuly, taktéž se totiž svěřil, že mu dluží peníze. Blíže však onu částku specifikovat nechtěl. Slova jeho bývalého hráče a v podstatě také přítele jej velice mrzí a přiznal, že vůbec neví, co se mu momentálně honí hlavou:

„Nemluvili jsme spolu, on odjel a vůbec nevím, co tím myslel. S Jurou se mezi námi určitě nic nestalo. Vždycky jsem mu chtěl vyjít vstříc i kvůli tomu, co se mu přihodilo. Měl jsem ho už ve Slavii a vždy s ním byl spokojený. Nemůžu na něj říct nic špatného.“

Je pravdou, že Růžička s ostatními trenéry ke konci sezóny nedával slovenskému rodákovi na ledě mnoho prostoru a právě to může být momentálně hlavním důvodem, proč o něj nikdo další nestojí. To nakonec připustil i Růžička se slovy:

„Jde o  jeho věc. Nevím, jestli byl nespokojený, že málo hrál… Těžko říct. Spokojený být nemohl, protože problémy v klubu byly, z čehož pramenila nervozita hráčů, trenérů, všech. Dluží peníze i mně, ale nechci to víc rozebírat, jedná se o  interní záležitost.“

Ať už je to jak chce, bude nyní zajímavé sledovat, jestli se situace kolem chybějících peněz vyřeší a uklidní, nebo bude pokračovat a na povrch vyplavou ještě horší zprávy. Jedno je ovšem jisté – frustrace jednotlivců by se nyní dala doslova krájet!

Foto: hockey.by

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články