Zacha nedůstojně vyběhl s Avangardem Omsk! Ten se mu na oplátku vysmál

Foto: allaboutthejersey.com

Nová sezóna zámořské NHL se kvapem blíží a donedávna ještě poměrně velké množství hráčů nevědělo, jaká bude jejich další budoucnost. Mezi šestnácti „vyvolenými“ se ocitl také český útočník Pavel Zacha, jemuž v New Jersey Devils po pěti letech nenabídli další smlouvu. Éterem se proto začaly šířit informace, že má dvaadvacetiletý mladík namířeno do ruské KHL a konkrétně o dalším angažmá jedná s Avangardem Omsk, kde v minulosti působil například legendární Jaromír Jágr. V jeho šlépějích se centr ovšem nevydá, protože nakonec všechno dopadlo úplně jinak. Ukázalo se totiž, že jednání s Omskem bylo jakousi kouřovou clonou, kterou na sebe chtěl Zacha upozornit vedení Rudých Ďáblů. Plán mu sice vyšel, nicméně…

Zacha ukázal ostatním volným hráčům, kudy vede cesta k nové smlouvě

Pavel Zacha na sebe v poslední době upozorňuje jen samými nepěknými situacemi. Čeští fanoušci mají jistě v živé paměti, že útočníka nedávno lákal trenér Miloš Říha na reprezentační kemp, jenže mu nehodlal slíbit účast na mistrovství světa zadarmo. Následně se tedy Zacha omluvil s tím, že není zdravotně zcela v pořádku, ačkoli to několik zahraničních zdrojů okamžitě vyvrátilo. Hraní si na hvězdu ovšem mladému Zachovi zatím vychází na jedničku. Nedávno to opět potvrdil v momentě, kdy neměl stále jasno o své další budoucnosti.

Dohromady pět let strávil v New Jersey Devils, domovu dalšího českého velikána Patrika Eliáše. V posledních dvou sezónách patřil ke stabilním článkům základní sestavy a pomalu se začínal dostávat do formy i z pohledu kanadského bodování, i když to určitě nebyla žádná hitparáda. Jenže v průběhu léta mu vypršela nováčkovská smlouva a vedení Jersey s další nabídkou skutečně dlouho otálelo. Ani ostatní kluby z NHL o Zachu nejevily zájem, takže se ve spolupráci se svým manažerem rozhodl k zoufalému, leč produktivnímu činu.

Na veřejnost nechal proniknout informace, že z důvodu nejistoty začal jednat o podpisu nové smlouvy s ruským Avangardem Omsk. Tamní média se domnívala, že příchod Zachy do KHL je skutečně na spadnutí. Generální manažer Red Devils Ray Shero se o této situaci dozvěděl od novinářů a bezprostředně na to reagoval dosti nevybíravým způsobem:

„Je mi úplně u jedno, jestli Pavel Zacha podepíše v KHL nebo třeba v posr**** Bramptonu. Je mi vážně u pr**** kde. Jeho práva vlastníme my a tak to taky zůstane!“

Omsk zájem o Zachu popřel, v závěru si z jeho postupu utahoval

Maxim Sušinskij, prezident Avangardu Omsku, jakýkoliv zájem o Zachu kategoricky popřel a dodal, že vůbec žádná jednání neproběhla. Je tedy otázkou, odkud se zprávy o hokejistově přestupu vlastně vzaly. Nabízí se pouze jedno vysvětlení, protože prospěch z toho měl nakonec skutečně jenom Zacha osobně. V New Jersey totiž na zprávy o zájmu z Ruska reagovali podpisem nového kontraktu, díky čemuž si hráč přijde na 6,75 milionu dolarů. Na to, že zatím nikdy nepřekročil hranici 25 bodů za sezónu, je to poměrně slušná odměna, co říkáte?

Hokejový klub z Omsku se nenechal vyvést z míry a prostřednictvím sociálních sítích pronesl na adresu Zachy poměrně trefnou satirickou poznámku, kterou mnohé fanoušky skutečně pobavil:

„Pozor, pokud potřebujete v NHL získat nový kontrakt, stačí se nám ozvat. My děláme věci na úrovni.“

Foto: allaboutthejersey.com