Z Jihlavy chtěl odejít za každou cenu, nyní se těší na play-off s Vítkovicemi. Nebylo to snadné, přiznává Illéš

Místo pomoci jihlavské Dukle probojovat se mezi elitu bude pomáhat hokejovým Vítkovicím v boji o mistrovský titul. Šestadvacetiletý útočník Jakub Illéš předčasně ukončil své působení na Vysočině a vrátil se do rodné Ostravy.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

V letošním ročníku patřil k nejproduktivnějším hráčům hokejové Jihlavy a jeho sedmnáct branek a čtrnáct asistencí pomohlo Dukle probojovat se do play-off o postup mezi elitu. V něm však šestadvacetiletý útočník Jakub Illéš nenastoupí, zamířil totiž do extraligových Vítkovic. Ještě před týdnem přitom trenér Jihlavy Viktor Ujčík nechtěl o odchodu jednoho ze svých klíčových hráčů ani slyšet.

Bylo na něm vidět, že je hrozně zklamaný a že ho to mrzí. Měli jsme pak trénink, který odjezdil asi jen na padesát procent. Nechal jsem to být, protože jsem si říkal: OK, dobře, kluk je zklamaný… Budu ho posuzovat dle toho, jak bude hrát dále. Po tréninku hned odešel z kabiny a za chvíli mi přišla SMS, že chce za každou cenu odejít. Že je to pro něj možná poslední šance hrát extraligu,“ nastínil Ujčík na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: HC Dukla Jihlava

V tu chvíli jsem si uvědomil, že Kuba už tady u nás hlavou není a jediné jeho myšlenky směřují k Vítkovicím a k extralize,“ dodal s tím, že na základě toho se klub rozhodnul jeho uvolnění vyhovět. „Chceme, aby tady hráli jen kluci, kterým dělá radost hrát za Duklu a chtějí hrát za Duklu. Tím pádem jsem mu zavolal a řekl mu, že je volný,“ doplňuje Ujčík s tím, že přeje Illéšovi v kariéře jen to nejlepší.

Už mi není dvacet, ví

Sám šestadvacetiletý útočník přiznává, že jeho odchod z Dukly nebyl snadný. „Ale já o to neskutečně stál, jelikož mi už není dvacet, ale šestadvacet a těch šancí hrát v extralize, už se mi mnoho naskytnout nemusí,“ uvedl na stránkách Vítkovic s tím, že nyní je na něm využít šanci na extraligové angažmá. „Je to na mě, abych si to tady uhrál, takhle bych to řekl,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky