Z druhé ligy se do Pardubic opět vrací jejich bývalý kapitán

                   

Říjnové události v pardubickém klubu byly poměrně emotivní. Týkaly se toho, že útočník Tomáš Rolinek na vlastní žádost z Pardubic odešel. Vypadalo to, že s klubem patrně nikdy nenajde společnou řeč. Nyní už je všechno jinak a mistr světa z roku 2010 se po několikaměsíční pauze opět vrací tam, odkud odešel.

Hrál v druhé lize

Pauzu nemyslíme ve smyslu toho, že by snad Rolinek několik měsíců jenom odpočíval a chtěl dát hokeji vale. Poté, co odešel z Pardubic zamířil do druhé ligy a začal hrát hokej za Vrchlabí. Místní tým posilu samozřejmě rád uvítal, ale nyní už se jí musí upět vzdát, jelikož Tomáš Rolinek se vrací tam, odkud po řadě emočních vyjádření na začátku října odešel.

Proč odešel z Pardubic?

Komu dětí okolo pardubického klubu a Tomáše Rolinka uniklo, tomu musíme připomenout, že známý hráč měl potíže s trenérem Ladislavem Lubinou, což dokonce vyvrcholilo i stažením hráče ze základní sestav Pardubic. Lubina byl z pozice trenéra nakonec odvolán a jeho místo převzal Radek Bělohlav. I když by to mohlo vypadat, že problém byl zažehnán, nestalo se ta. Rolinek se do sestavy nevrátil ani tak, a proto se rozhodl na vlastní žádost z Pardubic odejít. A zamířil právě do druholigového Vrchlabí.

Nutno říci, že během jeho působení ve Vrchlabí došlo v pardubickém klubu doslova k zemětřesení, jelikož bylo realizováno hned několik personálních změn. Ty se týkaly jak trenéra Bělohlava, tak třeba generálního ředitele klubu Sýkory. A byl to právě on, který v minulosti tvrdil, že návrat Rolinka do Pardubic nebude nikdy možný.

Všem sporům je konec

Nyní to vypadá, že je všem sporům konec a bývalý kapitán Pardubic se opět vrací do „svého“ klubu. Návrat oficiálně oznámil člen představenstva klubu Dušan Salfický, který se vyjádřil v tom smyslu, že mezi Tomášem Rolinkem a klubem došlo k dohodě. A to je pro Pardubice určitě dobře, jelikož při pohledu do tabulky okupují poslední pozici, a tak je na místě pořádně máknout a ze dna se odrazit.

Foto: eurosport.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články