Vystoupení Slovenska na MS? Jedna velká ostuda aneb Tři momenty, které si za rámeček rozhodně nedají

                   

Obyvatelé Slovenska se na letošní mistrovství světa těšili mnohem více než ostatní, protože právě jejich zemi připadlo pořádání mezinárodního šampionátu plného hokejových hvězd současnosti. Slovenská reprezentace se utkala s ostatními týmy Skupiny A a i když zrovna nepatřila mezi favority, očekávalo se, že minimálně čtvrté místo by obsadit přeci jen mohla. Naši sousedé ale bohužel fatálně propadli ve většině svých vystoupení na ledě i mimo něj. Pojďme si v tomto článku připomenout tři nejhorší události, které už jim z historie nikdy nikdo neodpáře. Co vzbudilo největší ohlasy, samozřejmě negativní?

Pískání slovenských fanoušků během kanadské státní hymny

Utkání mezi Kanadou a Slovenskem mělo být pro domácí fanoušky sportovním svátkem, jelikož je právě země s javorovým listem na vlajce stále jednou z největších hokejových velmocí. Slováci se do utkání pustili se vší parádou a hned v první desetiminutovce dokázali svému soupeři uštědřit dvě rychlé branky. Kanada ovšem ještě do konce třetiny stačila vyrovnat.

Domácí se v zápase dostali do vedení ještě dvakrát, ale nakonec z ledu odcházeli jako poražení. Některá rozhodnutí rozhodčích nenechala chladná divácké obecenstvo v košické hale, které se ovšem rozhodlo reagovat tím nejhorším možným způsobem. V okamžiku, kdy z reproduktorů začala znít státní hymna Kanady, se veškeré osazenstvo dalo do mohutného pískotu, kterým naprosto zastínili národní píseň svých soupeřů. Ačkoli se Kanaďané před novináři zdrželi jakýchkoli soudů, jednalo se o mezinárodní ostudu toho největšího kalibru.

Vyjádření hokejisty Hudáčka po zápase s Británií

Slováci mají před posledních zápasem základní skupiny na kontě tři vítězství a stejný počet porážek. Všechny výhry ovšem přišly proti výrazně slabším soupeřům. Například s Velkou Británií družina pod vedením Craiga Ramsayho dokázala uhrát výsledek 7:1, ale trenér dle svých vlastních slov nebyl s výkonem svěřenců spokojený. Prý se jim vůbec nedařilo plnit pokyny, které si před zápasem i během něj vyjasnily. Hokejista Libor Hudáček si však z těchto soudů nedělal těžkou hlavu a do éteru pronesl:

„Jsme Evropani, Slováci. Hráli jsme to, co jsme chtěli my. Vypadalo to jinak, než si představoval trenér, ale aspoň jsme potěšili fanoušky.“

S tímto přístupem se díra do světa opravdu dělat nedá.

Směšný výkon proti slabým Němcům

Sen o postupu do další fáze Slovákům definitivně zhasl ve chvíli, kdy prohráli s podceňovanými Němci 2:3. Po šesté za sebou tedy končí již ve skupině a ani domácí prostředí jim smolnou šňůru zlomit nepomohlo. S přihlédnutím na všechny výše zmíněné skutečnosti možná právě papírová výhoda nakonec znamenala spíše břemeno, které zapříčinilo slovenský pád…

Foto: bookmaker-ratings.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články