Vystoupení Slovenska na MS? Jedna velká ostuda aneb Tři momenty, které si za rámeček rozhodně nedají

Foto: sport.aktualne.cz

Obyvatelé Slovenska se na letošní mistrovství světa těšili mnohem více než ostatní, protože právě jejich zemi připadlo pořádání mezinárodního šampionátu plného hokejových hvězd současnosti. Slovenská reprezentace se utkala s ostatními týmy Skupiny A a i když zrovna nepatřila mezi favority, očekávalo se, že minimálně čtvrté místo by obsadit přeci jen mohla. Naši sousedé ale bohužel fatálně propadli ve většině svých vystoupení na ledě i mimo něj. Pojďme si v tomto článku připomenout tři nejhorší události, které už jim z historie nikdy nikdo neodpáře. Co vzbudilo největší ohlasy, samozřejmě negativní?

Pískání slovenských fanoušků během kanadské státní hymny

Utkání mezi Kanadou a Slovenskem mělo být pro domácí fanoušky sportovním svátkem, jelikož je právě země s javorovým listem na vlajce stále jednou z největších hokejových velmocí. Slováci se do utkání pustili se vší parádou a hned v první desetiminutovce dokázali svému soupeři uštědřit dvě rychlé branky. Kanada ovšem ještě do konce třetiny stačila vyrovnat.

Domácí se v zápase dostali do vedení ještě dvakrát, ale nakonec z ledu odcházeli jako poražení. Některá rozhodnutí rozhodčích nenechala chladná divácké obecenstvo v košické hale, které se ovšem rozhodlo reagovat tím nejhorším možným způsobem. V okamžiku, kdy z reproduktorů začala znít státní hymna Kanady, se veškeré osazenstvo dalo do mohutného pískotu, kterým naprosto zastínili národní píseň svých soupeřů. Ačkoli se Kanaďané před novináři zdrželi jakýchkoli soudů, jednalo se o mezinárodní ostudu toho největšího kalibru.

Vyjádření hokejisty Hudáčka po zápase s Británií

Slováci mají před posledních zápasem základní skupiny na kontě tři vítězství a stejný počet porážek. Všechny výhry ovšem přišly proti výrazně slabším soupeřům. Například s Velkou Británií družina pod vedením Craiga Ramsayho dokázala uhrát výsledek 7:1, ale trenér dle svých vlastních slov nebyl s výkonem svěřenců spokojený. Prý se jim vůbec nedařilo plnit pokyny, které si před zápasem i během něj vyjasnily. Hokejista Libor Hudáček si však z těchto soudů nedělal těžkou hlavu a do éteru pronesl:

„Jsme Evropani, Slováci. Hráli jsme to, co jsme chtěli my. Vypadalo to jinak, než si představoval trenér, ale aspoň jsme potěšili fanoušky.“

S tímto přístupem se díra do světa opravdu dělat nedá.

Směšný výkon proti slabým Němcům

Sen o postupu do další fáze Slovákům definitivně zhasl ve chvíli, kdy prohráli s podceňovanými Němci 2:3. Po šesté za sebou tedy končí již ve skupině a ani domácí prostředí jim smolnou šňůru zlomit nepomohlo. S přihlédnutím na všechny výše zmíněné skutečnosti možná právě papírová výhoda nakonec znamenala spíše břemeno, které zapříčinilo slovenský pád…

Foto: sport.aktualne.cz