Všechny zámořské anabáze Michaela Frolíka

Foto: lastwordonhockey.com

Jednatřicetiletý odchovanec kladenského hokeje Michael Frolík patří dlouhá léta k českým stálicím na poli zámořské NHL, v níž debutoval během sezóny 2008/2009. Celou tu dobu samozřejmě nepůsobil jen na jednom místě, dohromady nastupoval v pěti různých klubech. Které to byly a jak se mu v nich dařilo? To vám hodláme nastínit v průběhu tohoto článku.

Florida Panthers

Michael Frolík byl v roce 2006 draftován Floridou z desáté pozice. Úvodní dvě sezóny ovšem strávil na farmě v Rimouski Océanic, kde trpělivě čekal na svou šanci. Ta přišla v již zmíněné sezóně 2008/2009, kdy útočník odehrál 79 zápasů a nasbíral 45 kanadských bodů. Premiéra se mu tedy povedla skutečně na výbornou a dodnes platí za to nejlepší, co za mořem kdy předvedl. Dočkal se díky ní také porovnání s dalším kladenským rodákem Jaromírem Jágrem. V barvách Panthers vydržel ještě necelé dva roky a následně se stěhoval o dům dál.

Chicago Blackhawks

Ve službách Floridy Panthers Frolík ani jedinkrát nepocítil, jak chutná play-off. To se mu podařilo prolomit až po přestupu k Chicagu Blackhawks, kde se první dva roky víceméně zabydloval a nepřispíval tolika kanadskými body. V sezóně 2012/2013 nejen že nasbíral deset bodů ve vyřazovacích bojích, ještě k tomu navíc pozvedl nad hlavu Stanley Cup. To bylo zároveň poslední událostí, u níž byl v Chicagu přítomen.

Winnipeg Jets

Michael Frolík si vyzkoušel také hokejové prostředí v Kanadě. Po přestupu do služeb Winnipegu Jets se mu z hlediska kanadského bodování dařilo opravdu dobře, dvakrát za sebou jich nasbíral celkem 42. I přesto se ovšem nevyhnul dalšímu stěhování.

Calgary Flames

Na Frolíka se v roce 2015 usmálo štěstí. Konečně totiž získal hráčskou smlouvu na delší dobu, takže se nemusel strachovat o budoucnost. Calgary Flames českého útočníka podepsalo na pět let 21,5 milionu dolarů. Na nové adrese se stejně jako v předchozím případě uvedl znamenitě, patřil k nejproduktivnějším hokejistům hvězdného týmu. Jenže v průběhu minulého ročníku jeho role postupně oslabovala a letos definitivně zhasla. I proto se vedení klubu rozhodlo, že v jejich řadách skončil.

Buffalo Sabres

Michael Frolík se na počátku ledna opět přesunul na novou adresu. Calgary Flames jej vyměnilo do Buffala, kde už si hokejista připsal i první starty. Je jasné, že změna k lepšímu nepřijde hned, nejprve musí dostat pod kůži odlišný herní styl. Představitelé Sabres si od něj ovšem hodně slibují a plánují mu poskytnout dostatek prostoru, aby znovu zářil. Záleží jen na hráči samotném, jak se s hozeným lanem popasuje.

Foto: lastwordonhockey.com