Vražda v rodině bývalého spoluhráče Jaromíra Jágra!

                   

Naprosto děsivá událost se odehrála v rodině bývalého hokejového brankáře Maxima Sokolova, jenž kdysi plnil roli reprezentační jedničky ruské sborné. Jeho manželka Irina byla nedávno zavražděna v chatě nedaleko Petrohradu. Aby toho nebylo málo, otřesný akt měl podle všeho spáchat starší syn dvojnásobného medailisty, jenž měl sám slibně rozjetou hokejovou kariéru. Co se vlastně na rodinné dovolené odehrálo a co talentovaného mladíka k úkladné vraždě člena rodiny vedlo?

Pohled, který nikdo ze zúčastněných z paměti jen tak nevymaže

Otřesná zpráva o smrti manželky sedmačtyřicetiletého bývalého hokejového brankáře Maxima Sokolova obletěla v posledních dnech celý svět. Hrůznost této tragické události podporuje i fakt, že hlavním podezřelým z vraždy je syn obou partnerů Maxim Sokolov mladší, jemuž je aktuálně pouhých 18 let. Smrti matky přihlížel mladší, patnáctiletý syn Arsenij, jenž přiběhl k tamním sousedům s děsivým výrazem ve tváři a se slovy:

„Zbláznil se. Zabil mi mámu.“

Chalupa v Nové Romanovce poblíž Petrohradu skýtala přivolaným policistům skutečně hrůzný obraz. Na zemi v obývacím pokoji ležela zakrvácená postava ženy a vedle ní Maxim Sokolov mladší, který nejprve připravil bodnými ranami o život matku a posléze si sáhl také na život svůj. Mladík s řeznými šrámy na krku a pažích sice přežil, nicméně teď v nemocnici stále bojuje o holý život. Vyšetřovatelé se mezi tím pustili do rozklíčování hádanky, ale zatím stále není jasné, co bylo impulzem pro vykonání takto zbabělého činu.

Špatné vztahy v rodině se nejspíš podepsaly na psychickém stavu staršího syna

Podle mnohých rodinných přátel nebyl Maxim Sokolov mladší zrovna symbolem pro bezproblémové dítě. Ačkoli měl před sebou slibně rozjetou kariéru hokejového brankáře po vzoru svého otce (pravidelně chytal za juniorku SKA Petrohrad), jeho chování se často pohybovalo za hranicí chápání běžných lidí a nálady se mu prý střídaly jako na běžícím pásu. Podle dalších svědků se na psychice mladíka podepsala také přehnaná očekávání otce, který s jeho výkony a vůbec každým činem nikdy nebyl dostatečně spokojený. I když všechno dělal dobře, otec po něm vždycky chtěl ještě mnohem víc.

Dále se do Maximova stavu dle některých svědků do jisté míry promítnul také rozchod rodičů, který neprobíhal zrovna harmonicky. Manželé se před dětmi často a ostře hádali, Irina prý dokonce před časem sama pomýšlela na sebevraždu. Těžko tedy soudit, co staršího ze synů k hrůznému činu nakonec dohnalo. Pokud se z vážného stavu nevzpamatuje, nikdy se zřejmě pravdu nedozvíme.

Foto: sportingnews.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články