Vladimír Růžička poprvé na lavičce Litvínova promluvil. Jaké jsou jeho cíle a proč musel jeden z hráčů dělat kliky?

Nový trenér hokejového Litvínova Vladimír Růžička má za sebou první trénink na lavičce Vervy. Osmapadesátiletý stratég po jeho konci promluvil o plánech a přístupu k hráčům.

i Zdroj fotografie: HK Mountfield
                   

Aktuálně desátý celek extraligové tabulky z Litvínova nečekaně sáhnul k trenérské změně. Na lavičce Vervy vystřídal Vladimíra Országha bývalý kouč pražské Slavie, Chomutova nebo národního týmu Vladimír Růžička. Od služeb osmapadesátiletého kouče si sportovní vedení slibuje zejména ustálení výkonů. „Vláďa je trenér, který má za sebou spoustu zkušeností na klubové i reprezentační úrovni. Věřím, že nám pomůže stabilizovat výkony mužstva,“ prohlásil na jeho adresu generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Sám Růžička se vrací do Litvínova po 31 letech, rodák z Mostu totiž strávil ve žlutočerných barvách devět sezón coby hráč. „Byl to parádní pocit být tu zase na ledě. Vzpomněl jsem si na své první utkání, jak jsem dal po deseti vteřinách gól. Pro mě krásný zážitek první trénink jako trenér v Litvínově. Musím se snažit, aby to tak bylo každý trénink a každý zápas,“ prohlásil pro klubový web. Nyní věří, že se mu podaří slavit úspěchy i na lavičce Vervy.

iZdroj fotografie: SK Kadaň

Samozřejmě, že chci vyhrávat a říkám jednu věc, v letošní lize může titul vyhrát kdokoliv. Samozřejmě já i tým chceme vyhrávat a poprat se o co největší úspěch,“ doplňuje s tím, že s prvním tréninkem v novém mužstvu je spokojený. „Máme k dispozici většinu hráčů a tým vypadá dobře. Něco jsme si řekli a jsme zatím spokojení,“ dodal. A vliv nového trenéra pociťují také hráči, kteří si nemohou dovolit nic vypouštět.

Právě proto musel na závěr Růžičkovy první tréninkové jednotky jeden z juniorů dělat kliky za zkaženou přihrávku. „Ono to zrovna vyšlo na mladého kluka, ale kdyby to byl někdo ze starších tak by je udělal taky, protože nahrát na dva metry, když nikdo nikde není, tak to by měl,“ doplnil zkušený stratég s tím, že kliky dříve musel předvádět při jeho angažmá v Hradci Králové také jeden z mistrů světa Petr Koukal.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

V tréninku jsem do toho zapálený, že mi je jedno, jestli je někdo starej nebo mladej,“ zakončil Růžička. Zda se zkušenému trenérovi podaří výsledkově stabilizovat litvínovské hokejisty se může ukázat již pátek, kdy Verva vyzve na domácím ledě Mladou Boleslav. V neděli pak severočeské mužstvo čeká souboj s brněnskou Kometou.

Zdroj: HC Verva Litvínov, HC Verva Litvínov

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články