Vladimír Růžička je stále před práce, vrátí se ještě vůbec k hokeji?

                   

Olympijského vítěze ze slavného Nagana Vladimíra Růžičku v poslední době potkává jedna pohroma za druhou. Nejprve skončil na lavičce Pirátů z Chomutova sestupujících do druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku, posléze nevyšel ani jeho přesun do Slovanu Bratislava a jednání s Jaromírem Jágrem o možné spolupráce s Kladnem jsou také v nedohlednu. K tomu všemu musel těžce nést také rozhodnutí svého syna, kovaného Slávisty, posílit městské rivaly ze Sparty. Rodinné spory díky informacím v mediálním prostoru neustále přetrvávají a k tomu všemu ještě starší z rodiny Růžičků momentálně nemá do čeho píchnout. O jeho služby najednou přestal být zájem a ani on sám se k hledání angažmá nemá. Pověsí trenérské řemeslo definitivně na hřebík?

Růžička se nespokojí jen tak s něčím, hledá výzvu i kvalitní finanční ohodnocení

Vladimír Růžička starší chtěl v Chomutově setrvat i poté, co klub ostudně spadl do nižší soutěže. Jenže špatná finanční situace Pirátů nedovolovala platit tak drahého kouče, jakým je právě Růžička. Z výše jeho roční gáže by se nám běžným smrtelníkům jistě protočily panenky. Jelikož si jej Chomutov nemohl dovolit a zároveň neprojevil ambice vrátit se v brzké době zpět na hokejové výsluní, rozhodl se Růžička odejít. Po necelém měsíci svou aktuální situaci vysvětlil pro deník Aha! následovně:

„Když mi v květnu někdo oznámí, že nechce postoupit zpět do extraligy a já ukončím smlouvu, myslíte, že během měsíce něco seženu? Vždyť už je všechno rozebraný!“

Pro bývalého skvělého útočníka a kapitána národního výběru byla možnost přejít do Slovanu Bratislava, který ještě v uplynulé sezóně hrál prestižní KHL. Za předpokladu, že by v ní setrval i nadále, byl přesun Růžičky víceméně stvrzený. Jenže Slovan se potýká s problémy stejného charakteru jako Chomutov – peníze jednoduše došly a nebylo již z čeho brát. Proto se bratislavský celek od nového ročníku vrací do slovenské nejvyšší soutěže a tudíž si Růžičku nemůže dovolit.

Kladno také nevyšlo, co bude dál?

Ještě v červenci se na internetu začaly objevovat spekulace o tom, že Vladimíra Růžičku láká Jaromír Jágr do „svého“ Kladna, které senzačně postoupilo zpátky do Extraligy. Ačkoli jsme vás o tomto záměru dvou velkých jmen českého hokeje informovali také my samotní, nakonec z veškerého jednání sešlo dříve, než vůbec kdy začalo. Růžičkovi se tak výrazně ztenčily možnosti, jelikož momentálně už nikdo hlavního kouče prostě neshání. Pokud by se i tak uvolnilo místo, je otázkou, zda si jej klub bude moci dovolit, protože nároky trenéra s bohatými reprezentačními zkušenostmi nejsou zrovna malé.

Růžička si během své kariéry hokejisty i trenéra vydělal opravdu slušné jmění, takže ačkoli je momentálně na dlažbě, nemusí si rozhodně utahovat opasek. Navíc stále věří, že se pro něj nějaké zaměstnání dříve nebo později najde. Sám v jednom z rozhovorů potvrdil, že by se nebránil ani angažmá u nižších věkových kategorií některého z klubů:

„Já si myslím, že se nějaká práce dřív nebo později najde. Zatím se aspoň můžu věnovat malý a manželce. Možná půjdu časem trénovat nějakou druhou třídu, když budu mít chuť.“

Foto: youth-time.eu

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články