Vladimír Růžička dovedl Hradec k první výhře. Navážou na to další úspěchy?

Foto: newsbeezer.com

Hradec Králové se po sérii smolných proher rozhodl angažovat nového hlavního kouče, který oplývá zkušenostmi z české nejvyšší soutěže, ale také těmi na mezinárodní úrovni. Navíc sám kdysi býval skvělým hokejistou, jehož kvality léta udivovaly v zámořské NHL. Vladimír Růžička se po poměrně dlouhém půstu navrátil k trénování a utvořil dvojici s Tomášem Martincem. Jejich společná taktovka přinesla první úspěch v podobě tří bodů, které klub přivezl z Liberce. Začíná se snad v Hradci konečně blýskat na lepší časy?

Růžička mohl trénovat hned několik českých klubů

Vladimír Růžička byl po odchodu z Chomutova vcelku dlouhou dobu bez práce. Spekulovalo se o něm v souvislosti s Kladnem, Litvínovem či Pardubicemi. On nakonec překvapivě zamířil na lavičku Hradce Králové, kde měl podle původních předpokladů nahradit trenéra Tomáše Martince. Vedení se nakonec rozhodlo ponechat si oba kouče, aby spolu vystupovali jako rovný s rovným. Netradiční spolupráce konečně přinesla první ovace.

Mountfield Hradec Králové se představil na horké půdě Bílých Tygrů z Liberce, kde tým do té doby ani jednou v historii nezískal tři body. Každá šňůra ale jednou končí a Hradec konečně zvládl vyloupit pokladnu pod Ještědem. Cenné vítězství je posunulo na šesté místo průběžné extraligové tabulky. Tento dílčí úspěch komentoval brankář Marek Mazanec, jenž kdysi působil v Plzni, následovně:

„Chtěli jsme, aby se všech 20 chlapů soustředilo na zápas a nedělalo zbytečné chyby. Taktické pokyny vyšly na výbornou. Poctivě jsme bránili, blokovali střely a čekali, co se stane na druhé straně, což byl zásadní rozdíl. Spolupráce s obránci a útočníky v našem obranném pásmu se lepší, kluci mi hodně pomáhali.“

Růžičku si hráči zatím chválí, ačkoli s týmem mnoho času nestrávil

Vladimír Růžička je podle většinu členů hradeckého kádru přínosem. Zatím ale nemohou soudit, jestli je skutečně on tím rozhodujícím faktorem, který převáží misky vah na jejich stranu. Dle vyjádření Petra Zámorského se Růžička zatím přišel podívat na dva tréninky, přičemž nechal veškerou práci na Tomáši Martincovi. Sledoval jeho metody, aby vzápětí mohl vyvodit nějaké změny nebo naopak rozvinout práci, kterou započal. Zámorský ale zároveň dodal:

„Vladimír Růžička je každopádně velmi zkušený borec, co má za sebou brutální historii. Jsme rádi, že ho tu máme, může nám jedině pomoct. Jeho příchod je zatím hodně čerstvý, nicméně trenéři už se skvěle doplňují. Žádný problém není. Máme silný trenérský štáb, soupeř je vždy rozebraný do detailu, což nás těší. Teď už je jen na nás, jak si s tímto benefitem dokážeme poradit.“

Foto: newsbeezer.com