Vladimír Růžička dle očekávání opouští Chomutov, že by opravdu vyslyšel volání Kladna?

                   

Vladimír Růžička starší zažil zřejmě nejhorší hokejovou sezónu z pozice trenéra v celé své dosavadní kariéře. Poté, co jeho chomutovští Piráti předváděli naprosto katastrofální výkony v základní fázi Extraligy, se podobný scénář opakoval také v barážových soubojích o všechno, takže se není čemu divit, že právě Růžičkova družina byla prvním týmem, který si „zajistil účast“ v nižší soutěži.

Bezprostředně po skončení ročníku se v kuloárech začaly objevovat spekulace o konci hlavního trenéra ve službách svého dlouholetého zaměstnavatele, protože pro olympijského vítěze z Nagana by nižší liga zřejmě nebyla dostatečnou motivací. Nakonec spolupráce mezi klubem a uznávaným koučem opravdu skončila, ovšem z jiného důvodu. Proč Růžička odchází a kam by mohl zamířit nyní?

Chomutov nemá ambice na návrat mezi elitu

Vladimír Růžička měl v Chomutově skutečně výsostné postavení, což potvrzuje i fakt, že jeho smlouva s klubem měla pokračovat ještě po dobu dalších šesti sezón (4 sezóny měl momentálně za sebou). Bohužel se vize do budoucnosti obou stran výrazně odlišovaly a proto se Růžička, stejně jako jeho syn v nedávné době, rozhodl s Piráty rozloučit. Své rozhodnutí komentoval s evidentním zklamáním a rozčarováním:

„Jsem z toho trošku přepadlý, chtěl jsem v klubu zůstat. A pokusit se hned vrátit zpátky do extraligy. Ovšem po rozhovoru s majitelem jsem zjistil, že není priorita okamžitý návrat. Klidně bych trénoval i v první lize, ale s vidinou, že se chceme vrátit. Ale takhle ne.“

Z jeho slov můžeme vyčíst, že Chomutov se po čtyřech letech vrací mezi „horší“ týmy a nijak zásadně nepřemýšlí o tom, že by se na tomto faktu mělo v následující sezóně něco změnit. Zvláštní přístup vedení klubu, který se v jednom z ročníků mezi elitou dokázal probojovat až do semifinále. Jenže peněžní situace Pirátů není nikterak přívětivá a proto se představenstvo rozhodlo věnovat další rok (ne-li více) finanční stabilizaci klubu. Možná i proto je rozhodnutí rozloučit se s Růžičkou ideální, jelikož trenér se zkušenostmi z reprezentace rozhodně nepobírá nízkou mzdu.

Kam povedou další kroky Vladimíra Růžičky?

O budoucnosti jednoho z nejlepších tuzemských koučů dosud nebylo rozhodnuto, jelikož je rozloučení s Chomutovem čerstvé. Jedno je jisté už dnes, rozhodně nezamíří za svým synem do nenáviděné Sparty, což by mu fanoušci Slavie, kterou dvakrát dovedl k titulu, neodpustili.

V médiích se často skloňovala případná spolupráce mezi spoluhráči z Nagana. Jaromír Jágr totiž dovedl Kladno do Extraligy a Růžička se prý dostal do hledáčku na post hlavního trenéra pro zlomový ročník mezi elitou. Dále se poměrně vášnivě hovoří i o zahraniční štaci. Ve hře je jeden z týmů Kontinentální hokejové ligy, jmenovitě Slovan Bratislava. Zvítězí jedna z těchto dvou variant? Nebo do hry vstoupí někdo nový?

Foto: news.yahoo.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články