Vítkovice vstupují do nového ročníku s jasným cílem. Co bude podle sportovního šéfa úspěchem?

Hokejové Vítkovice vstupují do nového ročníku s velkými ambicemi. Sportovní ředitel Roman Šimiček promluvil o ekonomické situaci klubu, cílech a posilách.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Osmá příčka po základní části, vypadnutí ve čtvrtfinále play-off. Hokejové Vítkovice mají za sebou průměrnou sezónu, přesto v nadcházejícím ročníku chtějí udělat velký krok kupředu. „Tak jak tady ve Vítkovicích jsme, tak jsme se všichni hodně snažili udělat co možná nejlepší a nejkvalitnější kádr. A tak samozřejmě i ta očekávání z naší strany bude vyšší, než bylo loni,“ přiznal v rozhovoru na stránkách klubu sportovní šéf Roman Šimiček.

Já už jsem to říkal před dvěma lety, pak loni, říkám to i letos: vždy se chceme o krok zlepšit. Všichni, co hokej sledují a mají rádi, tak vědí, o čem to je,“ doplňuje s tím, že jasným cílem je postoupit ze čtvrtfinále do semifinále a povzbudit tak ostravské fanoušky. „Je to přání, ale je to i závazek. Víme, že si tím možná vytváříme sami na sebe velký tlak, ale bez toho to nejde,“ zdůraznil bývalý důrazný útočník.

iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Splnit náročný cíl budou mít nové posily, které do Ostravy v létě zamířily. Tou největší je kanonýr Peter Mueller, který přichází z Brna. Vítkovický dres obléknou také obránci Mário Grman, Juraj Mikuš, Daniel Krenželok a Willie Raskob. V ofenzivě se bude nově prezentovat rovněž Roman Půček a Peter Krieger. „Nebylo jednoduché skládat ten tým, ale podařilo se nám to. Společně s trenéry, kdy jsme konzultovali každého jednoho hráče, tak, aby zapadl to té týmové mozaiky,“ komentoval nové příchody Šimiček.

Sázka na Bukartse a Muellera

Podle jeho informací je v současné době kluk po ekonomické stránce zajištěný i vzhledem k navýšení podpory klubových partnerů. „Díky tomu jsme mohli udělat to, co jsme udělali, že jsme angažovali Petera Muellera, že jsme dokázali udržet Bukartse,“ doplňuje s tím, že právě dvojice ofenzivních rychlíků má mezi sebou skvělou chemii. Právě Bukarts s Muellerem by tak měli Vítkovicím vystřílet kýžený úspěch.

Musí se sejít hodně věcí, aby se vám to podařilo. Já si moc přeju, aby se nám to všechno sešlo tak, jak je potřeba a že pak uděláme ten co možná nejlepší výsledek,“ zakončil na stránkách klubu.

Je kádr Vítkovic dostatečně silný?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články