Vítkovice mají novou posilu. Jágr posílá na hostování třineckého odchovance

                   

Více než tři stovky startů v extralize, zkušenosti z bojů o záchranu i play-off. Tím vším se může pyšnit nová posila Vítkovic. Řeč je o kmenovém hráči Kladna Rostislavu Maroszovi, který bude v severomoravské metropoli hostovat do ledna 2021. „Byl u nás v hledáčku už v době, kdy jsme v průběhu minulé sezony zachraňovali účast v Extralize a pracovali na posílení kádru,“ přiznává vítkovický kouč Mojmít Trličík, který o Marosze hodně stál.

„Tehdy se to ještě nepovedlo,“ nastiňuje situaci v závěru loňské sezóny, kdy Vítkovice bojovaly o přežití mezi elitou. „Přišli jiní hráči, kteří nám pomohli, ale odchodem Ondřeje Romana se otázka Rostislava Marosze u nás opět otevřela. Jsem rád, že majitel klubu Aleš Pavlík dokázal s Jaromírem Jágrem vyjednat příchod hráče k nám. Jeho kvality jsou zřejmé a jednoznačným plus také je, že pochází z našeho regionu,“ pokračuje Trličík. Marosz je totiž odchovancem třineckých Ocelářů, připsal si však starty i za Olomouc, Havířov nebo Frýdek-Místek.

i(zdroj: Jiří Princ, hc-vitkovice.cz)

Transferu pomohly údajně i nadstandartní vztahy mezi majiteli klubu – vítkovickým Alešem Pavlíkem a kladenským Jaromírem Jágrem. „Po odchodu Ondřeje Romana jsme hledali adekvátní náhradu na post středního útočníka a jsem rád, že jsme se společně s Jaromírem Jágrem domluvili na uvolnění Rostislava Marosze pro naše potřeby,“ řekl pro klubový web Pavlík.

„Marosz do našeho týmu přichází na hostování do ledna 2021, poté se přesune zpět do Kladna. Díky tomu ale máme skoro půl roku na to, abychom našli do zbytku sezony náhradu i za něj a do té doby budeme mít v kádru kvalitního a rovněž také zkušeného centra, o kterém jsme přesvědčení, že bude pro nás přínosem,“ dodává Pavlík.

i(zdroj: twitter.com/hokejkv)

Marosz loni působil v dresu Liberce, za který v 51 utkáních zaznamenal 27 kanadských bodů. Dříve oblékal i barvy pardubického Dynama, Karlových Varů a má za sebou i úspěšné zahraniční angažmá v dresu slovenské Dukly Trenčín.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování