Vítkovice a Karlovy Vary hlásí zvučné posily ze zahraničí. Trenér Růžička zlákal do Litvínova brankáře Sparty

Třetina utkání základní části české nejvyšší soutěže je za námi, přesto extraligové celky i nadále posilují. Nové příchody hlásí Vítkovice, Karlovy Vary a Litvínov.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Vítkovice v letošním ročníku trápí zejména slabá produktivita. Ostravský celek nastřílel spolu s beznadějně posledním Zlínem nejméně branek a vedení klubu již dříve deklarovalo, že se bude snažit do svých řad získat nové ofenzivní eso. Tím se stal šestadvacetiletý švédský útočník Tobias Lindberg, který naposledy hájil barvy švédského Södertälje. Podle sportovního ředitele klubu bude Švéd působit v klubu do konce aktuálního ročníku.

Lindberg, který čtyři roky působil v Kanadě a Spojených státech, má na svém kontě také šest startů v kanadsko-americké NHL za Toronto Maple Leafs. Častěji však nastupoval v nižších soutěžích, kde si za Toronto Marlies, Wilkes-Barre/Scranton Penguins nebo Chicago Wolves připsal více než 250 startů „Celou dobu jsme řešili posílení útoku. Tobias Lindberg je v ideálním hokejovém věku, má přitom dost zkušeností,“ komentoval jeho příchod Šimíček.

iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

Máme na něj velice pozitivní reference a věříme, že nám může pomoci,“ doplnil šéf vítkovického klubu. Posilu ze Švédska hlásí také jeden z konkurentů ostravského týmu v boji o extraligové play-off z Karlových Varů. Tamní Energie získala sedmadvacetiletého útočníka Tora Imma, který naposledy oblékal dres slovenského celku Bratislava Capitals. Jde přitom o vůbec prvního hráče z této severské země na severozápadě Čech.

Potřebovali jsme po těch zraněních, která byla, a s výhledem, že Jiří Kulich bude měsíc na mistrovství světa dvacetiletých, posílit o jednoho útočníka. Jsme rádi, že se nám z Bratislavy podařilo přivést Tora,“ komentoval příchod nové posily hlavní kouč Martin Pešout. Sám Immo pak přiznal, že se na svůj start v Česku těší. „Vím, že to je dobrá liga. Hráli jsme proti pár týmům během přípravy. Hráči tu jsou rychlí, šikovní, Česko je zkrátka velká hokejová země,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Posilu mezi tři tyče z pražské Sparty zlákal nový trenér hokejového Litvínova Vladimír Růžička. Verva získala na hostování do konce ročníku sedmadvacetiletého brankáře Jakuba Neužila, který by měl krýt záda zkušené golmanské dvojici. „Určitě má svou kvalitu a teď se teprve poznáváme po technické stránce. Jakým je brankářem bych hodnotil až po práci, jak se předvede a jak se poznáme trochu více,“ prohlásil na jeho adresu trenér brankářů Zdeněk Orct.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera, HC Verva Litvínov, HC Energie Karlovy Vary

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“