Veterán Skuhravý prodloužil v Karlových Varech o rok. Nechtělo se mi ještě končit, přiznal

                   

V lednu oslavil jednačtyřicáté nározeniny, konec kariéry však ještě neplánuje. „Mám do hokeje pořád chuť a nechtělo se mi ještě končit,“ přiznal pro klubový web Václav Skuhravý, který tak v nadcházející sezóně nastoupí ke své jednadvacáté sezóně v nejvyšší soutěži. S karlovarskou Energií prodloužil smlouvu o rok.

„S tímhle týmem bych rád ještě něco dokázal. Když jsem tak od klubu dostal nabídku na pokračování, bez váhání jsem ji přijal,“ dodal při podpisu nového kontraktu. Skuhravý působí v Energii osmnáct sezón a v poslední dekádě nosí na hrudi kapitánské céčko.

„Venca je takovej náš táta v kabině,“ přiznal útočník Energie Jakub Flek. „Pro mnoho kluků tady, obzlášť pro ty mladší, je velkým vzorem. Nejen za to, co v hokeji dokázal, ale i za to, jaký je člověk,“ dodává.

i(zdroj: twitter.com/hokejkv)

Radost z podpisu neskrýval ani kouč Karlových Varů Martin Pešout. !Věřím, že i fanoušci v uplynulém roce viděli, jak velkou roli má v mužstvu. Však nakonec postupový gól s Hradcem stejně jako další při první výhře v play-off po devíti letech dal on,“ uvedl. „V kabině má obrovský vliv a i proto jsme ho chtěli mít v týmu i nadále,“ pokračuje.

Bývalý pravidelný reprezentant v loňském ročníku nastřádal ve 41 utkáních 22 kanadských bodů, vinou uzavření soutěže po startu play-off další nepřidal. Přesto však ukončení soutěže chápe. „Z těch možností, co byly, je to asi nejrozumnější, jelikož nevíme co se může stát, kdyby se sezona ukončila v polovině, tak by se akorát spekulovalo o tom, kdo by měl postoupit a kdo sestoupit,“ sdělil klubovému webu. „Takže souhlasím s tím, že další rok sestoupí dva a soutěž se vrátí do toho původního modelu,“ dodal.

https://www.youtube.com/watch?v=XCqkWE8ZCnU

Jednačtyřicetiletý útočník se navíc může v nadcházejícím ročníku přiblížit magické tisícovce startů v dresu Energie. Aktuálně je na čísle 966. „Na tohle vůbec nemyslím. V hlavě mám každý zápas, který přijde,“ přiznává. „Toto je jenom číslo,“ ví.

Skuhravý je historicky nejlepším střelcem i nahrávačem karlovarského klubu. Jako kapitán se podílel na historickém titulu Energie před jedenácti lety a byl i u postupu zpět do extraligy před dvěma lety.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak jednoduše a u každého auta ušetřit několik litrů paliva. Bez investic, bez starostí, bez námahy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský Scarabee se může při průzkumu plížit téměř neslyšně a zároveň je schopen zničit i tank
Události247.cz
Události247.cz
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?