Velký návrat, do pražské Sparty se vrací reprezentační obránce

Adam Polášek (v červeném, klečící) v dresu národního týmu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pražská Sparta hlásí posilu do obrany. Do aktuálně čtvrtého celku extraligové tabulky míří osmadvacetiletý bijec Adam Polášek, který neprodloužil smlouvu ve Vítkovicích. „Rozcházíme se ale zcela korektně a v dobrém. Za sebe i za klub Adamovi děkuji za pomoc s rozjezdem sezony a přeji mu hodně štěstí v dalším působení, ať už to bude v zahraničí, nebo v Česku,“ uvedl sportovní ředitel severomoravského klubu Roman Šimíček pro hcvitkovice.cz

Vítkovice přitom chtěli měsíční smlouvu s Poláškem prodloužit, ten se však rozhodl pro návrat do Sparty. „Když jsem ze Sparty odcházel, říkal jsem fanouškům, že věřím, že se ještě uvidíme,“ řekl pro hcsparta.cz. „Ve Spartě se cítím jako doma, mám rád zdejší prostředí, dlouhodobě žiju v Praze a těším se do sparťanské kabiny, ze které se mi v uplynulé sezoně neodcházelo úplně lehce,“ dodal.

(zdroj fotografie: PxHere)

Sparta měla o osmadvacetiletého obránce dlouhodob zájem, ten však čekal na pokračování zahraničního angažmá. „My proto přivedli Davida Němečka, který se ukázal jako skvělá posila. Adamovi zahraniční angažmá nevyšlo, proto kývl na měsíční nabídku Vítkovic,“ zhodnocuje pro hcsparta.cz sportovní manažer klubu Jaroslav Hlinka. „Vzhledem ke zraněním, která nás v obraně trápila, a dalšímu zkvalitnění obrany, jsme se po ukončení jeho dočasného působení ve Vítkovicích domluvili na angažmá do konce sezony,“ dodal.

Tvrdý obránce, který má na svém kontě i dvě desítky reprezentačních startů, má za sebou více než 160 startů v extralize. Zahrál si jak Kontinentální hokejovou ligu v barvách, Novosibirsku a Soči, tak naposledy finskou nejvyšší soutěž za Tapparu. Po návratu do O2 Arény jej čeká i nové trenérské duo Miroslav Hořava a Josef Jandač, pod kterým Polášek působil i v dresu národního týmu.

(zdroj fotografie: PxHere)

„S panem Jandačem se znám dlouho, hrál jsem pod ním ve Spartě i v reprezentaci,“ řekl pro hcsparta.cz. „Vím, jak dobře dokáže řídit tým a trénovat. Pod panem Hořavou jsem ještě nehrál, ale všichni v kabině mi říkali to samé – jenom pozitivní věci. Doslechl jsem se, s jakou chutí umí pracovat s hráči nejen na tréninku a v zápase. Na hraní pod ním se opravdu těším, věřím, že mi ve hře umí poradit a mohu se pod ním ještě zlepšit,“ dodává.