Vedení NHL potvrdilo podobu play off. Hrát se bude tak jako dřív

                   

Restart NHL byl spojený s několika úpravami, které se týkaly hlavně herního systému. V souvislosti s tím se mluvilo o tom, jaká bude podoba klasického play off. Nyní už je jasné, že v tomto směru k žádným změnám nedojde.

NHL byla stejně jako mnoho jiných sportů přerušena kvůli koronaviru. Stalo se tak 12. března a od té doby se žádný naplánovaný zápas neodehrál. Jelikož rizika související s koronavirem postupně polevují, začalo se mluvit i o tom, že se uskuteční takzvaný restart sezony. V souvislosti s tím se vedly poměrně živé diskuze na téma, v jaké podobě to bude. Nakonec se odsouhlasila řada změn a kompromisů, které by však měly být ku prospěchu věci.

iZdroj fotografie: thestar.com

Sedm týmů už si nezahraje

Změny, které se týkaly restartu NHL jsou spojeny také s faktem, že 7 týmů, pochopitelně těch nejhorších, již hrát nebude a sezona pro ně předběžně, v podstatě onoho 12. března skončila. Hráči těchto klubů již na led od té doby nevyjeli a ani nevyjedou. Restart sezony se totiž bude týkat jenom 24 týmů z obou konferencí.

Nutno také dodat, že úpravy podoby současné podoby NHL povedou k tomu, že první zápasy budou takzvaně kvalifikační, ze kterých následně vzejde ono potřebné rozlosování pro play off. I v tomto směru čeká týmy drobná změna. Zatímco pravidelně bylo ve vyřazovacích bojích šestnáct týmů, tak letos se jejich počet navýší o osm, na 24. Abychom však byli přesní, první 4 z každé konference se do play off dostávají automaticky a zbývajících 16 bude čekat právě ona kvalifikační část, kde se rozhodne o dalších postupujících.

iZdroj fotografie: sporcle.com

Play off podle známých pravidel

Ono zmíněné kvalifikační kolo bylo upraveno i v tom smyslu, že se bude hrát nikoliv na 4, ale jenom na 3 vítězství. A právě v souvislosti s touto úpravou se spekulovalo o tom, zda se podobná změna nebude týkat také play off. Tedy zda nedojde k tomu, že by i v rámci vyřazovacích bojů byly zápasy naplánovány tak, že by se hrálo jenom na tři vítězné.

Toto bylo nakonec zamítnuto a rozhodlo se, že se play off letošní sezony NHL bude hrát podle stejných pravidel, jako tomu bylo v minulosti. A to na 4 vítězné zápasy, po kterých daný klub postupujte v rámci pavouka dále, až do finále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články