Vedení NHL potvrdilo podobu play off. Hrát se bude tak jako dřív

                   

Restart NHL byl spojený s několika úpravami, které se týkaly hlavně herního systému. V souvislosti s tím se mluvilo o tom, jaká bude podoba klasického play off. Nyní už je jasné, že v tomto směru k žádným změnám nedojde.

NHL byla stejně jako mnoho jiných sportů přerušena kvůli koronaviru. Stalo se tak 12. března a od té doby se žádný naplánovaný zápas neodehrál. Jelikož rizika související s koronavirem postupně polevují, začalo se mluvit i o tom, že se uskuteční takzvaný restart sezony. V souvislosti s tím se vedly poměrně živé diskuze na téma, v jaké podobě to bude. Nakonec se odsouhlasila řada změn a kompromisů, které by však měly být ku prospěchu věci.

iZdroj fotografie: thestar.com

Sedm týmů už si nezahraje

Změny, které se týkaly restartu NHL jsou spojeny také s faktem, že 7 týmů, pochopitelně těch nejhorších, již hrát nebude a sezona pro ně předběžně, v podstatě onoho 12. března skončila. Hráči těchto klubů již na led od té doby nevyjeli a ani nevyjedou. Restart sezony se totiž bude týkat jenom 24 týmů z obou konferencí.

Nutno také dodat, že úpravy podoby současné podoby NHL povedou k tomu, že první zápasy budou takzvaně kvalifikační, ze kterých následně vzejde ono potřebné rozlosování pro play off. I v tomto směru čeká týmy drobná změna. Zatímco pravidelně bylo ve vyřazovacích bojích šestnáct týmů, tak letos se jejich počet navýší o osm, na 24. Abychom však byli přesní, první 4 z každé konference se do play off dostávají automaticky a zbývajících 16 bude čekat právě ona kvalifikační část, kde se rozhodne o dalších postupujících.

iZdroj fotografie: sporcle.com

Play off podle známých pravidel

Ono zmíněné kvalifikační kolo bylo upraveno i v tom smyslu, že se bude hrát nikoliv na 4, ale jenom na 3 vítězství. A právě v souvislosti s touto úpravou se spekulovalo o tom, zda se podobná změna nebude týkat také play off. Tedy zda nedojde k tomu, že by i v rámci vyřazovacích bojů byly zápasy naplánovány tak, že by se hrálo jenom na tři vítězné.

Toto bylo nakonec zamítnuto a rozhodlo se, že se play off letošní sezony NHL bude hrát podle stejných pravidel, jako tomu bylo v minulosti. A to na 4 vítězné zápasy, po kterých daný klub postupujte v rámci pavouka dále, až do finále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Martin Janovský

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky