V NHL přibyli další hokejisti na koronavirus!!!

COVID-19. Zdroj fotografie: hd-adults.blogspot.com

Restart sezóny NHL začíná být v ohrožení, jelikož z 250 testovaných hokejistů na COVID-19 v rámci druhé fáze mělo patnáct hokejistů pozitivní výsledek.

Kolik hokejistů bylo nakaženo?

Vedení soutěže ještě navíc informovalo, že kromě toho ví o dalších 11 hráčích pozitivních na koronavirus mimo oficiální ligový protokol. Tréninková centra byla otevřena 8. června a od této doby bylo v NHL evidovaných 26 nakažených hokejistů na COVID-19.

Probíhají testy hráčů na COVID-19

První kolo testů na COVID-19 v tréninkových střediscích odhalilo už před týdnem 11 pozitivních případů, ke kterým nyní přibyly další čtyři. Všichni nakažení hokejisté jsou v izolaci a řídí se hygienickými pokyny. Vedení NHL uvedlo, že 250 hráčů, kteří se připravují v tréninkových centrech svých týmů, absolvovalo dohromady více než 1450 testů.

COVID-19. Zdroj fotografie: hd-adults.blogspot.com

Je restart NHL v ohrožení?

Představitelé NHL oznámili, že ani několik pozitivních případů nemusí nutně znamenat zhatění plánů na restart soutěže. NHL je momentálně ve druhé fázi projektu restartu s dobrovolným tréninkovým procesem, hráči mohou trénovat na ledě v malých skupinách. Přípravné kempy by se měly otevřít 10. července.

NHL logo. Zdroj fotografie: russianmachineneverbreaks.com