Útočník David Pastrňák to dokázal a v titulech se vyrovnal Jágrovi

Zdroj fotografie: masslive.com

Útočník David Pastrňák hrající za Boston poslední roky jasně dominuje tuzemské anketě Zlatá hokejka. Při letošním vyjádření to byl právě on, kdo toto ocenění získal. Již počtvrté, čímž se vyrovnal Jágrovi.

Útočník David Pastrňák patřil v letošním vyhlášení ankety Zlatá hokejka mezi jasné favority a řada lidí už ho předem považovala za vítěze. Nic ale nebylo až do vyhlášení jisté. To se navíc uskutečnilo výjimečně v jiné podobě, než předchozí roky. Z důvodů bezpečnostních opatření, které souvisí s koronavirem, musela být anketa vyhlášena v celkem komornějším prostředí, ve zcela jiném formátu, než na který jsme byli zvyklí.

Dotáhnul Jágrův Rekord

Pastrňákovi přála řada lidí vítězství v anketě Zlatá hokejka také s jiného důvodu. A tím bylo to, že by se mohl díky tomu dotáhnout na rekord Jaromíra Jágra. I ten patřil mezi naše hokejisty, kteří anketě dominovali. A to v letech 2005 – 2008, kdy Jágr získal čtyři Zlaté hokejky za sebou.

Zdroj fotografie: sportclub.ru

Pastrňák je aktuálně taktéž držitelem čtyř Zlatých hokejek, a to také za sebou. Svou první získal v roce 2017 a od té doby anketě kraluje. A nic se nezměnilo i letos. A jelikož je stále aktivním a také velmi dobrým a platným hráčem, je zde velká šance, že by mohl Jaromíra Jágra překonat. U něho se již nepředpokládá vítězství v anketě a tak má Pastrňák dobře našlápnuto v počtu titulů Jágra překonat. A stát se tak novou legendou.

Kdo skončil za Pastrňákem

David Pastrňák tedy letošní anketu Zlatá hokejka nakonec zcela ovládl, a to i přesto, že i hlasování bylo z důvodu koronavirové pandemie modifikováno jenom na jedno jediné kolo. Celkem v anketě získal 149 bodů, což znamenalo jak vítězství, tak i celkem slušný náskok před druhou pozicí, na které se umístil Dominik Kubalík z Chicaga. Pozici třetí v podstatě obhájil Jakub Voráček z Philadelphie, jelikož stejnou příčku bral tento hráč již loni.

Zdroj fotografie: sportsweek.org

Zajímavým místem ankety je rozhodně šestá příčka, na které se umístil Milan Gulaš. Ten jako jediný z desítky finalistů nehraje v zahraničí, ale je velmi známým jménem naší extraligy. Neméně zajímavé bylo také deváté místo, které získal Dmitrij Jaškin, který hájí barvy Dynama Moskva v KHL. Kromě této dvojice hráčů jsou totiž všichni z finálové desítky hráči NHL.