Třetí shutout v řadě! Defenziva Rangers před začátkem play-off děsí soupeře

Rangers skvěle vyladili defenzivu na play-off. V posledních třech utkáních ani jednou neinkasovali. Podobný kousek předvedli naposledy v únoru 1973. Navíc mají hokejisté New York Rangers blízko k překonání klubových rekordů. Třeba v počtu výher za sezónu.

i Zdroj fotografie: New York Rangers
                   

Philadelphii a Detroit smázli Rangers 4:0 a podobně dopadl Winnipeg, který vypálil na Šesťorkina 31 střel. V síti neskončila ani jedna a Jets prohráli v Madison Square Garden 0:3. Defenziva týmu z Manhattanu tak těsně před začátkem bojů o Stanley Cup předvádí skvělou formu.Nejde jen o poslední tři zápasy a o shutouty, ale o to, že v posledních několika utkáních hrajeme mnohem lépe v obraně. Díky tomu se cítíte jako trenér jistější, že nevyhráváte jen díky brankářům,“ řekl na tiskové konferenci trenér Rangers Gerard Gallant.

Rangers vítězstvím nad Winnipegem zaokrouhlili počet triumfů v letošní sezóně na padesát (50-21-6). „Jako trenér nikdy nepřijdete a neřeknete si: padesát výher by pro nás byla skvělá sezóna. Prostě to berete zápas po zápase. Ale je to skvělé a nemyslím si, že se to organizaci (v minulosti) mockrát povedlo. Byl to opravdu dobrý rok a spousta zábavy. Zbývá nám pět utkání a doufejme, že navážeme na ty předchozí,“ poznamenal Gallant.

iZdroj fotografie: New York Rangers

Panarin a spol. navíc mají blízko k překonání klubového rekordu v počtu výher. V sezóně 2014/15 vybojovali Rangers v základní části 53 vítězství. Pokud tým pod vedením trenéra Gallanta ovládne čtyři z pěti závěrečných duelů, zapíše se do historie. Brankáři Igor Šesťorkin a Alexandar Georgijev navíc bojují o William M. Jennigs Trophy udělovanou gólmanům týmu s nejnižším počtem inkasovaných branek. Rangers jich v 77 zápasech dostali 191, Carolina 190 a Calgary 193.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky