Trenéra Motáka čeká v Třinci první velká výzva

Nový hlavní kouč třineckých Ocelářů Zdeněk Moták má před sebou první velký úkol. Tím je na lavičce úřadujícího šampióna zavelet k postupu do vyřazovací fáze hokejové Ligy mistrů.

i Zdroj fotografie: HC Olomouc
                   

Posedmé v historii čeká Oceláře Třinec účast v hokejové Lize mistrů. Dvakrát v historii dokázal slezský klub postoupit do vyřazovací části, nyní by rád na své úspěchy navázal pod novým trenérem Zdeňkem Motákem. Jeho svěřencům však bude stát v cestě několik zvučných soupeřů hned v základní skupině. Třinecké hokejisty totiž čeká cesta do Švýcarska, Švédska a Severního Irska.

Musím říct, že nám los přidělil hodně zajímavou skupinu. Odlišné hokejové styly, týmy, které patří ve svých zemích k absolutní špičce. Pro nás i fanoušky rozhodně atraktivní,“ prohlásil na stránkách klubu Moták po rozlosování soutěže. To Ocelářům přisoudilo ve skupině švýcarský Davos, švédskou Skelleftu a severoirský Belfast. Třinecké hokejisty tak v rámci nadcházejícího ročníku čeká náročné cestování.

iZdroj fotografie: HC Olomouc

Setkávat se s týmy, které ve svých ligách hrají pravidelně o nejlepší příčky, je přece skvělé. Pro nás bude problém spíše cestování, protože to máme rozlité do celé Evropy. V nejbližších dnech se bude jednat o termínech zápasů, na první dobrou bych si přál, abychom úvodní dvojzápas sehráli ve Švédsku a v Irsku a tuhle cestu na sever spojili do jednoho tripu,“ nezastírá Moták, který se na trojici soupeřů velmi těší.

Belfast? Britský hokej se zvedá, míní Moták

Černým koněm skupiny by podle něj mohl být britský celek, který praktikuje kanadsko-americký styl hokeje. „Britský hokej se zvedá, je to vidět i na jejich reprezentaci, která se v posledních letech několikrát představila v nejlepší skupině mistrovství světa, já jsem na jejich kvalitu opravdu zvědav,“ uvedl Moták s tím, že naopak švédská Skelleftea patří mezi velké favority své skupiny.

Problémy by však Ocelářům mohl nadělat také švýcarský Davos, v jehož kádru působí mimo jiné český reprezentační útočník Matěj Stránský. „Co si budeme povídat, Davos je v Evropě velmi atraktivní destinace a umím si představit, že tam bude chtít jít hrát spousta kluků, kteří v příští sezoně neodejdou zpátky do KHL. Jeho soupiska se může ještě hodně měnit,“ zakončil pro klubový web Moták.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články