Tohle se nepovedlo! Nejhorší přestupy v zámořské NHL! (2.část)

i Foto: nhl.com
                   

Připravili jsme si pro vás pokračování našeho výčtu dost možná nejhorších přestupů v historii celé zámořské NHL. Nikdo není neomylný a proto se i zkušení hokejoví odborníci mohou snadno splést. Pamatujete si, které chyby v úsudku byly naprosto zbytečné a dodnes asi kluby hodně bolí?

3. místo – Doug Gilmour

V roce 1992 měl za sebou velezkušený Doug Gilmour již devět sezón v NHL. Bylo mu osmadvacet let a proto si jeho dlouholetý zaměstnavatel z Calgary Flames (ano, opět se v našem seznamu vyskytuje tento klub, který měl vyloženě smůlu na špatná rozhodnutí) rozhodl, že je potřeba kádr omladit a tohoto hráče se jednou pro vždy zbavit. Poslali ho tedy do Toronta Maple Leafs a opačným směrem zamířil Gary Leman. Gilmour měl již díky předchozím angažmá právě v Calgary a také St. Louis Blues průměr jedné branky na zápas. Leman odehrál svou nejlepší sezónu, kdy nastřílel 51 branek, čímž na sebe upoutal pozornost vedení Flames.

Gary Leman ovšem svou pověst střelce v Calgary neprobudil a proto se hned na konci ročníku stěhoval do Montrealu. No a co Doug Gilmour? Z toho se postupem času stala klubová legenda Toronta! Stal se lídrem na ledovém kluzišti i v kabině, tým pod jeho vedením šlapal jako dobře promazané hodinky. První sezóny po přesunu do javorových listů nasbíral neskutečných 127 bodů za 83 zápasů základní části! V době, kdy se loučil s kariérou, mnozí fanoušci Toronta dojetím slzeli. V roce 2011 byl Gilmour uveden do Hokejové síně slávy.

2. místo – Mark Messier

Konečně se pojďme bavit o jiném klubu, než je Calgary Flames. Ani Edmonton nemá čisté svědomí, za což může jejich fatální chyba s vyhozením Marka Messiera. Toho Oilers vyměnili do New Yorku Rangers za Louie DeBruska, Stevena Rice a Bernieho Nicholse. Vedení klubu si asi říkalo, že tito tři hokejisté budou dostatečnou satisfakcí za skvělého Messiera. To se však nepotvrdilo. Dvě z nových posil hrály otřesně a odešly hned po skončení následné sezóny, jeden hráč se v kádru udržel šest let, nicméně hrál velice podprůměrně a spíše seděl na trestné lavici, než aby se honil za pukem.

Messier se oproti tomu stal kapitánem New York Rangers, s nimiž dokráčel k zisku Stanley Cupu. Dohromady jich za svou kariéru vyhrál šest! Až do posledního zápasu vystupoval s kapitánským „céčkem“ na hrudi a Edmonton si musel trhat vlasy.

1. místo – Wayne Gretzky

A u Edmontonu ještě na chvíli zůstaneme. Kdysi totiž udělal chybu, která tamní vedení musí dodnes budit z klidného spánku. V roce 1988 opouštěl Wayne Gretzky Edmonton Oilers, který se potácel ve finančních problémech. Místo něj do klubu přišla hned šestice hokejistů, která ovšem fatálně propadla a na ledovém kluzišti nepředvedla prakticky nic, co by se dalo pochválit. Gretzky oproti tomu v Los Angeles pokračoval ve skvělých výkonech a to samé posléze v New York Rangers. Díky této výměně mohl vytvořit řadu rekordů, které už asi nikdo další nepřekoná!

Foto: nhl.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články