Tohle se nepovedlo! Nejhorší přestupy v zámořské NHL! (1.část)

                   

Jak se říká, i mistr tesař se někdy utne. Nikdo z nás není neomylný a to samozřejmě platí i pro vedení klubů zámořské hokejové NHL. I tam se totiž v minulosti čas od času stalo, že měli ve svých řadách skutečně kvalitní hokejisty, které se rozhodli vyměnit za jiné a ve výsledku si tak výrazně pohoršili. Dokážete si ještě vzpomenout, o které hráče a kluby se jedná? Pokud ne, pomůžeme vám prostřednictvím tohoto článku.

5. místo – Brett Hull

Calgary Flames mělo do roku 1988 k dispozici fenomenálního hokejového útočníka Bretta Hulla, jenž je mimochodem synem dalšího slavného hráče Boba Hulla. Po čtyřech letech v barvách „Plamenů“ si tamní manažeři řekli, že je potřeba se jej rychle a naprosto nepochopitelně zbavit. V té době mu bylo 23 let a jeho potenciál se konečně začal projevovat naplno. Výsledkem byl jeho přesun do St. Louis Blues, na opačnou stranu pak zamířili Rick Wamsley spolu s Robem Ramagem. Jak obě strany dopadly?

Brett Hull se hned v následujícím ročníku převedl více než sedmdesáti vstřelenými brankami v základní části. Stejně si počínal i ve dvou ročnících následujících. Zdaleka to ovšem nebyl jeho strop. V Sezóně 1990/1991 nastřílel neskutečných 89 branek v základní části a dalších 11 jich přidal v následném play-off. Většího počtu branek v rámci jedné sezóny dosáhl už jen legendární Wayne Gretzky, jinak Hull nemá konkurenci. Představitelé Calgary si museli trhat vlasy, jelikož jejich nové „posily“ si v jejich službách vedli opravdu bídně. Ramage odešel hned po prvním roce a Wamsley se nikdy nestal brankářskou jedničkou, jak si od něj všichni slibovali.

4. místo – Zdeno Chára

Urostlý slovenský bek nebyl vždycky jenom hráčem a kapitánem Bostonu Bruins. Jeho prvním zaměstnavatelem se stal New York Islanders, kde Chára vydržel po dobu čtyř let. Když se zdál být fyzicky i kvalitativně na vrcholu, čekala jen naprosto nepochopitelná výměna do kádru Ottawy Senators. Islanders se dále zbavili také Billa Muckalta a výběru v prvním kole následného draftu. Opačným směrem zamířil ruský útočník Alexej Jašin, který sice nepatřil k nejmladším, ale v NHL jej všichni hodně uznávali. V Ottawě se totiž pyšnil průměrem jednoho bodu na zápas, což nemohl jen tak někdo.

Díky angažmá u Senators se Chára stal jedním z nejlepších obránců celé soutěže, zároveň také patřil mezi nejvytíženější, pravidelně hrál 25 minut za zápas. Během čtyř sezón odehrál 299 zápasů a připsal si 149 bodů, což je na obránce úctyhodný počin. Později se přestěhoval do Bostonu a zbytek pohádky i se ziskem Stanley Cupu již určitě znáte. Dnes je mu 42 let a odejít do ústraní se ještě zdaleka nechystá.

Jak to dopadlo se slavným příchodech Alexeje Jašina? Ten v barvách Islanders strávil pět let, během nichž se mu střídavě dařilo lépe i méně. Jelikož ale s klubem podepsal dlouhodobý lukrativní kontrakt, pěkně je na sklonku kariéry napálil. Ačkoli byl totiž dva roky v důchodu a aktivně se hokeji nevěnoval, stále na základě smlouvy pobíral plat ve výši 2,2 milionu dolarů ročně. Pěkná brigáda na stáří, co říkáte?

Foto: tvoi-setevichok.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články