Ticháček udivuje produktivitou. Směrem dopředu mám volnost, prozradil dvacetiletý bek. Rulík ho vzal na Karjala Cup. Zvládne premiéru?

Dvacetiletý bek udivuje produktivitou v extralize. Průměr kanadského bodu na zápas ho katapultoval do reprezentace. Zazáří Ticháček na Karjala Cupu?

i Zdroj fotografie: Rytíři Kladno
                   

Ve dvaceti už má na kontě téměř stovku extraligových zápasů. Jiří Ticháček patří k oporám zadních řad Rytířů Kladno a září také v produktivitě. V šestnácti duelech letošního ročníku si připsal 16 kanadských bodů (4+12). Více jich v Tipsport extralize nasbírala jen osmička hráčů. Není tak překvapením, že dostal od Radima Rulíka pozvánku do národního týmu pro Karjala Cup. „Jsem za to hrozně rád. Vůbec jsem se na to nesoustředil, že bych tady mohl být. Postupem času se mi dařilo a klub dostal informaci, že bych měl jet,“ řekl stříbrný medailista z mistrovství světa dvacítek pro server Hokej.cz.

O patro výš

Před příjezdem na sraz reprezentačního výběru ho svazovala jistá nervozita, kterou ale brzy setřásl. „Jsem tady poprvé a nevěděl jsem, co od toho čekat. Pak už to bylo lepší a lepší,“ poznamenal nejmladší člen českého týmu. V extralize válí, zvládne ovšem vyšší level? „Sám jsem zvědavý. Určitě to bude rychlejší, hráči budou lepší, zkušenější. O úroveň výš než extraliga,“ tuší Ticháček.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Ofenzivně laděnému bekovi skvěle sedlo spojení s dvoumetrovým Američanem Chrisem Martenem. „On je dobrý dozadu, já mám volnost dopředu… Trenér mě podporuje v tom, abych se snažil tvořit hru, hodně bruslit,“ zmínil mladík, který měří jen 173 centimetrů. V kladenském týmu ve dvaceti dostal velkou roli, což je znát i na produktivitě. Trenéři mi dávají prostor, dostal jsem se na přesilovku. Z toho taky něco pramení. Dávám tomu všechno,“ doplnil Ticháček. Nastoupí k premiéře v národním týmu dospělých již ve čtvrtek proti Švédsku?

Zvládne Ticháček úroveň mezinárodního hokeje?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články