Těžké angažmá? Připomíná mi to každý, koho potkám, přiznává nový trenér Třince

Hokejisté Třince potřetí v řadě ovládli extraligové play-off a radují se z dalšího mistrovského titulu. V nadcházejícím ročníku je však čeká výrazná změna, na trenérském postu totiž skončil kouč Václav Varaďa.

i Zdroj fotografie: HC Olomouc
                   

Po pěti sezónách a třech mistrovských titulech se s Třincem rozloučil na vlastní žádost úspěšný trenér Václav Varaďa, který čeká na novou výzvu. Novým lodivodem s náročným úkolem navázat na úspěchy předchozího stratéga se v uplynulých dnech stal bývalý kouč Olomouce Zdeněk Moták. „Vážím si, že jsem byl oslovený a vážím si i toho, že jsme se s vedením obou klubů dohodli,“ nastínil na stránkách klubu.

Na mě teď budou logicky vysoké nároky, ale ty jsou vysoké v každém klubu, v každé organizaci. Každý chce dosáhnout maxima možného, a v Třinci ještě o trošku víc. I proto se sem těším. Věřím, že mě tohle angažmá zase posune o kus dál,“ dodává trenér, který uplynulých pět let vedl hanácký celek. Sedmapadesátiletý kouč zároveň přiznává, že o náročnosti své nové štace slýchá téměř neustále.

iZdroj fotografie: HC Olomouc

Připomíná mi to každý, koho potkám. Většinou při druhé větě. Vždy říkám, že si to uvědomuju, ale i proto jsem nabídku Třince vzal,“ doplňuje s tím, že klíčem k dalším úspěchům Ocelářů je podle něj zejména poctivá práce. „Jen ta vás posune dál. Budu si klidně tahat nohy ze zadku, aby mužstvo bylo úspěšné a Oceláři dělali lidem dál radost,“ míní stratég, který dříve působil na lavičce pražské Sparty a Vítkovic.

Moták: Největší tlak vytvářím sám

Podle Motáka je tlak spojený v jeho novým angažmá pochopitelný. „Důležité však je, jak je člověk spokojený se svou prací a s tím, co všechno ji dává. Vždycky se sám sebe ptám: Dělám to dobře? Můžu udělat ještě něco navíc? Jak jde tým dál posunout? A nakonec si tím největší tlak na sebe vytvářím sám,“ uvedl a jedním dechem dodal, že chce použít své sportovní a lidské zkušenosti.

Chci být maximalista, to je někdy svazující, ale jinak to neumím,“ zakončil na stránkách klubu ostravský rodák.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní